W zakładce szkolne dokumenty można zapoznać sie z najważniejszymi dokumentami szkolnymi obowiązującymi w tym roku szkolnym

MODEL ABSOLWENTA NASZEJ SZKOŁY
Absolwent naszej szkoły dobrze funkcjonuje w swoim środowisku domowym i szkolnym. Jest pozytywnie nastawiony do siebie i innych ludzi. Dąży do wszechstronnego rozwoju w sferach:
1.    Intelektualnej: jest dociekliwy; potrafi twórczo myśleć; podejmuje planowe działania i przewiduje ich efekty; jest świadom swoich mocnych stron i potrafi bazować na nich w działaniu; umie organizować pracę własną i zespołową; jest przygotowany do przyjęcia nauki w gimnazjum.
2.    Emocjonalnej: dokonuje samokontroli i samooceny; akceptuje siebie i innych; potrafi sobie radzić w trudnych sytuacjach; przestrzega przyjętych norm i zasad; zna swoje prawa i respektuje prawa innych.
3.    Zdrowotnej: dba o swoje bezpieczeństwo i zdrowie; dostrzega i przeciwdziała zagrożeniom środowiska naturalnego; zna sposoby spędzania czasu wolnego, korzystne dla zdrowia psychicznego i fizycznego oraz aktywnie je stosuje; jest świadom zagrożeń związanych z nałogami.
4.    Społecznej: ma świadomość przynależności do społeczności szkolnej i lokalnej; jest odpowiedzialny za powierzone zadania i swoje czyny; zna swój region i podtrzymuje tradycje narodowe i rodzinne; dostrzega potrzeby własne i innych; jest tolerancyjny; prawidłowo funkcjonuje w grupie społecznej; właściwie komunikuje się z rówieśnikami i dorosłymi.

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- bezpieczna, przyjazna dla ucznia
- wyróżniająca się dbałością  o dobro dziecka
- tworzy warunki do wszechstronnego rozwoju osobowości / rozwoju psychofizycznego/ uczniów i wdrażania zasad bezpieczeństwa, oraz zasad promocji i ochrony zdrowia.
Stosujemy indywidualizację nauczania i wychowania / odkrywanie i rozwijanie zdolności i zamiłowań/;
Stale podnosimy poziom dydaktyczny szkoły poprzez wdrażanie innowacji pedagogicznych i programowych.
Współdziałamy ze środowiskiem zewnętrznym w celu kształtowania wewnątrzszkolnego środowiska wychowawczego.
Sprawujemy opiekę nad uczniami przebywającymi w szkole i poza szkołą podczas zajęć obowiązkowych, nadobowiązkowych i pozalekcyjnych:
W szkole pracuje dwa razy w tygodniu pielęgniarka, która okresowo bada uczniów.
Udzielamy uczniom pomocy psychologicznej i pedagogicznej.
Bierzemy udział w ogólnopolskich konkursach.
Organizujemy zajęcia dodatkowych dla uczniów z uwzględnieniem w szczególności ich potrzeb.
Współdziałamy z PPP świadczącą pomoc dzieciom i rodzicom.
W szkole realizujemy: program wychowawczo- profilaktyczny , zatwierdzony przez Radę Pedagogiczną.

Uczniowie szkoły na co dzień mogą korzystać z :

1.  pracowni komputerowej
  2. właściwie wyposażonych sal lekcyjnych;
  3. biblioteki szkolnej dysponującej zbiorem ciekawych pozycji literaturowych;
  4. nowoczesnej sali gimnastycznej i ścianki do wspinaczki
  5. świetlicy szkolnej;
  6. stołówki szkolnej
  7. Pracowni językowej

Wszystkie pomieszczenia klasowe mają niepowtarzalny klimat i atmosferę. Korytarze szkoły są miejscem ekspozycji licznych zdjęć , prac uczniów oraz wystaw ..

O naszej szkole mówi się, że jest szkołą przyjazną uczniowi. Wpływ na to ma realizowany program wychowawczy- profilaktyczny  ,  jak również profesjonalizm pracujących tu nauczycieli i dobrze układająca się współpraca z Radą Rodziców

• Szkoła została zakwalifikowana przez MEN do grupy "Szkół Odkrywców Talentów” 2011r
  • W konkursie programu „Szkoła bez przemocy” na najlepszy projekt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szklarskiej Porębie. 2011 rok
  • Szkoła jest w gronie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu: „ Pozwólmy zwierzętom żyć tam gdzie się urodziły” 2012 r.
  • Szkoła został wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie : „Tesco dla szkół – zdrowo najedzeni” 2013r.
  •  Szkoła otrzymała tytuł bezpiecznej szkoły  w ogólnopolskim konkursie : " Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń" 2013
  • Szkoła otrzymała tytuł finalisty akcji :" Ja i Ty- bezpieczni w szkole" zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2013 roku
  • Szkoła otrzymała certyfikat:" Szkoła w ruchu" przyznawany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w 2014 r.
  • Finalista Ogólnopolskiego konkursu" zachowaj równowagę"2015
  • Certyfikat " Szkoła przyjazna żywieniu i aktywności fizycznej" 2016