Rok szkolny 2019/2020

OWOCOWE PRZYSMAKI PRZEDSZKOLAKÓW - 04.10. 2019r.


Jesień to pora warzyw i owoców. Przez cały tydzień utrwalaliśmy wiadomości na ich temat. Dzisiaj przystąpiliśmy do ich praktycznego wykorzystania. Przed pracą umyliśmy nasze ręce i owoce, ubraliśmy też faruszki. Wykonaliśmy pyszny sok warzywno - owocowy przy pomocy sokowirówki i owocowe szaszłyki. Było pysznie, kolorowo i smacznie, co widać na zamieszczonych w galerii zdjęciach. Dziękujemy rodzicom za przyniesione produkty.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W NADLEŚNICTWIE - 01.10.2019r.

Zaraz po śniadaniu udaliśmy się do Nadleśnictwa Szklarska Poręba. Tam powitała nas pani Paulinka, która przygotowała dla nas wspaniałe zajęcia. Dowiedzieliśmy się o roli żołędzi w życiu zwierząt, o przygotowaniach zwierząt do zimy. Pani Paulinka zwróciła naszą uwagę na grzyby te trujące i te jadalne. Wykonaliśmy  wykorzystujac też jesienne dary lasu wspaniałe jeże. Na koniec spotkania odbyły się konkursy wiedzy o jesieni z nagrodami. Przedszkolaki zaprezentowały krótki wierszyk o jesieni i wręczyły laurke.

Dziękujemy i z niecierpliwościa czekamy na kolejne spotkanie.

SPOTKANIE Z POLICJANTKĄ - 27.09.2019r.
Dzisiaj odwiedziła nas Pani Małgosia - przedstawiciel Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie. Tematem spotkania było utrwalenie zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień bezpieczeństwa w pzedszkolu i w domu. Przypomnieliśmy sobie również, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz podczas ataku psa. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na koniec spotkania dzieci wyrecytowały wiersz "Przejście dla pieszych"oraz wręczyły podziękowanie.

Wycieczka przedszkolaków do GOPR-u 10.09.2019r.

Wycieczka do siedziby GOPR-u, to pierwsza w tym roku szkolnym wycieczka przedszkolaków.  Tam przywitał nas ratownik górski Pan Barzak. Dzieci obejrzały pojazdy i sprzęt, jakim na co dzień posługują się ratownicy. Przypomniał też dzieciom, co oznacza skrót GOPR oraz numery alarmowe, także do GOPR-u. Pan Barzak przybliżył dzieciom zagrożenia, na jakie mogą napotkać w górach, oraz co należy ze sobą zabrać udając się na górskie wędrówki.Na pamiątkę naszego spotkania dzieci wręczyły laurkę z życzeniami, w zamian zostały poczęstowane ciasteczkami.

Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie.


Rok szkolny 2018/2019

WYCIECZKA DO KCEE -udział w warsztatach nt. "W świecie pszczół" 7.05.2019r.


Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Na miejscu powitały nas panie: Aneta i Marta i zaprosiły na zajęcia, których tematem były pszczoły. Dzieci dowiedziały się, jak wyglądają pszczoły i trzmiele oraz ile ich jest. Czego potrzebują do życia i jakie korzyści człowiek ma z ich hodowli. Oglądały też różne gatunki pszczół np.: pszczoły miodne, muranki (mieszkają w ziemi) i trzmiele. Warsztaty zakończyły się karmieniem trzmieli przez dzieci. Udało się nam zobaczyć królową pszczół. Otrzymały też kolorowanki przedstawiające ulubione rośliny pszczół. Za wspaniałe zajęcia dzieci podziękowały prowadzącym oklaskami i laurką.

SPEKTAKL PT. "O JEŻYKU, KTÓRY NIE CHCIAŁ BYĆ JEŻEM"


Dnia 7.03.2019r. gościliśmy Teatr Lalek AKUKU z przedstawieniem pt. " O jeżyku, który nie chciał być jeżem". Była to historia o jeżyku, który chciał być kimś innym i w tym celu wcielał się w postacie różnych  zwierząt. Myślał bowiem, że być kimś innym jest lepsze niż bycie jeżem. Pod koniec przedstawienia okazało się, że najlepiej czuje się we własnej skórze. Morał bajki jest taki, że nie należy nikogo udawać. Dzieciom podczas przedstawienia towarzyszyło dużo pozytywnych emocji, a aktorów nagrodzono gromkimi brawami.

PRZEDSZKOLAKI NA KULIGU - 19.02.2019r.


Korzystając z przepięknej zimowej pogody, przedszkolaki wybrały się na kulig. Na miejscu w okolicach Zakrętu Śmierci czekał na nas konik z zaczepionymi dużymi saniami. Wszystkie dzieci zasiadły do sań, gdzie okryte zostały kocami. Wcześniej dzieci zostały zapoznane z zasadami zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy kuligiem. Podczas jazdy dzieci podziwiały piękno zimowego krajobrazu. Była to również jedna z form promowania aktywnego wypoczynku. Po przejażdżce przyszedł czas na piknik przy ognisku. Zimowa atrakcja wywołała uśmiech i ogromną radość naszych przedszkolaków. Zdjęcia z kuligu można obejrzeć w zakładce "Galeria".


JASEŁKA U PRZEDSZKOLAKÓW - 14.12.2018r.


Dzisiaj przedszkolaki przedstawiły Jasełka dla kolegów i koleżanek z Przedszkola "Kryształek" oraz dla swoich rodziców. Podczas Jasełek gościliśmy też Panią dyrektor Szkoły Justynę Kozik, panią wicedyrektor Jolantę Sobczak i księdza.W przepięknej scenerii  dzieci miały okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne i recytatorskie. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE SZKOLNEJ - 26.10.2018r.

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. 26 X przedszkolaki odwiedziły bibliotekę szkolną. Tematem spotkania był nasz patriotyzm. Dzieci utrwaliły symbole narodowe naszej Ojczyzny. Zwiedziły bibliotekę. dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika. Dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Nie zabrakło też głośnego czytania. Pani Grażynka przypomniała dzieciom wiersz "Kto ty jesteś..." Na koniec naszego patriotycznego spotkania dzieci recytowały wiersze patriotyczne, zaśpiewały hymn Polski oraz piosenkę "Mój dom". Od Pani bibliotekarki otrzymały pamiątkowe zakładki do książek i obrazki z godłem Polski do kolorowania.

Dziękujemy za miłe spotkanie.

PRZEDSZKOLAKI W PIEKARNI GÓRSKIEJ - 17.10.2018r.
Przedszkolaki udały się do Piekarni Górskiej, której właścicielem jest Pan S. Raźniak. Miały możliwość zobaczyć piekarnię od wewnątrz oraz poznać etapy wypieku chleba. Poznały także różne rodzaje ziarna. Dowiedziały się, że pieczywo z tej piekarni nie zawiera konserwantów.Zostały poczęstowane pysznymi rogalikami. Wręczyły pamiątkowe podziękowanie i z radością wróciły do przedszkola.

Z POKOLENIA NA POKOLENIE - SYMBOLE NARODOWE - 10.10.2018 r.
Dzisiaj wspólnie z przedszkolakami z grupy "Królików" i "Tygrysów" z przedszkola "Kryształek",  gościliśmy seniorów naszego miasta. Wszystkie przedszkolaki odświętnie ubrane z "biało - czerwonym akcentem" gorąco przywitały przybyłych gości. Celem spotkania było rozwijanie zamiłowania do naszej Ojczyzny. Dzieci wysłuchały opowieści o historii Polski, wierszy patriotycznych w wykonaniu gości a także utrwaliły symbole narodowe - godło, flagę i hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Pani Jasia zapoznała dzieci z legendą o "Smoku Wawelskim". Były również zabawy i tańce przy piosenkach o naszej Ojczyźnie. Na pamiątkę wspólnego spotkania, dzieci wręczyły najmilszym seniorom własnoręcznie wykonane kwiatki z barwach narodowych.

Dziękujemy Paniom i dzieciom z Przedszkola Kryształek za zaproszenie Krasnali na edukacyjną lekcję patriotyzmu.

OD OWIECZKI DO NITECZKI - 05.10.2018r.
Dzisiaj wspólnie z klasą pierwszą odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne "Kowalowe Skały" we Wrzeszczynie.Tam uczestniczyliśmy w warsztatch pt. "Od owieczki do niteczki". Poznaliśmy cykl produkcji nici z wełny owcy wrzosówki. Wykonaliśmy też z wełny własne barankowe cudaczki, które zabraliśmy na pamiątkę z wycieczki. Mogliśmy też na żywo w ten przepiękny słoneczny , jesienny dzień, oglądać owce i karmić daniele. Potem jedliśmy pieczone kiełbaski i bawiliśmy się według własnych pomysłów. To była naprawdę udana wycieczka, która nas zintegrowała z klasą I.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W NADLEŚNICTWIE - 04.10.2018r.


Pora jesieni, to skarbnica tematów związanych z poznawaniem przyrody. Dzisiaj udaliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie. Tam czekali na nas pracownicy lasów państwowych, którzy opowiedzieli nam o przygotowaniach zwierząt do zimy. Zorganizowali dla nas zajęcia w sali edukacyjnej i w terenie. Barwami jesieni kolorowaliśmy przygotowane obrazki liści i zwierząt leśnych. W terenie braliśmy udział w przygotowanych  specjalnie dla nas zabawach ruchowych. Na końcu pracownicy leśni przygotowali dla nas zagadki podsumowujące dzisiejsze zajęcia i wiadomości o jesieni. Za prawidłowe odpowiedzi wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami. W podziękowaniu za miłe spotkanie, wręczyliśmy własnoręcznie przygotowany obrazek jeża, do którego wykonania wykorzystaliśmy dary jesieni , m.in. owoce klonu - noski.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

OWOCOWA SAŁATKA - 03.10.2018r.
Zabawy kulinarne, to ulubione zajęcia dzieci. Dzisiaj przedszkolaki z przyniesionych owoców przygotowały sałatkę owocową. Przed przystąpieniem do pracy pamiętały o umyciu rąk oraz owoców, a także o odpowiednim stroju. Zachowały ostrożność podczas posługiwania się nożem. Starały sie dokładnie pokroić owoce i je wymieszać. Uwieńczeniem mozolnej pracy była wspólna degustacja sałatki. Była przepyszna. To były doskonałe zajęcia, zachęcajace dzieci do częstszego spożywania owoców.

BAJKA O ZŁOTEJ RYBCE - 24.09.2018r.
Dzisiaj do naszego przedszkola zawitali aktorzy z teatru "A- kuku" z Legnicy, ze spektaklem "Bajka o złotej rybce". Bajka w niezwykle zabawny sposób przedstwiła losy rybaka, który ją złapał. W zamian za wolność spełniła życzenie mężczyzny, który prosił o dwóch synów. Podczas przedstawienia losy chłopców Marka i Arka przeplatały się i tworzyły niezwykłe widowisko zakończone ważnymi morałami m.in. nie wolno kłamać i oceniać ludzi po pozorach. Dzieci oraz panie świetnie się bawiły rozśmieszane wesołymi dialogami bohaterów bajki. Śmiechom nie było końca. 

Dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo dziękują Paniom oraz kolegom i koleżankom za zaproszenie nas na  przedstawienie.

PRZEDSZKOLAKI W SIEDZIBIE GOPR-u 18.09.2018 r.


Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę do siedziby GOPR-u. Tam jak zawsze powitał nas Pan Zbyszek Bogaczyk - ratownik górski. Dzieci mogły obejrzeć pojazdy i sprzęt, jakim na co dzień posługują się ratownicy. Przypomniał też, co oznacza skrót GOPR. Utrwaliły numery alarmowe do wszystkich służb ratunkowych, oraz poznały kolejny nowy numer - do GOPR-u. Pan Zbyszek przybliżył dzieciom zagrożenia, na jakie mogą napotkać w czasie wycieczki w góry. Opowiedział też, co należy ze sobą zabrać, udając się w góry.

Mielismy też okazję przez chwilę pdejrzeć szkolenie dla żołnierzy, którzy uczyli się prawidłowo unosić nosze ratunkowe.

I tak poznalismy zawód ratownika górskiego.

Bardzo dziękujemy Panu Zbyszkowi za ciekawe spotkanie, a mamie Marlenki - panie Paulince za pomoc i opiekę podczas wycieczki.DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU - 28.05.2018r.


W dniu 28.05.2018r. odbyło się uroczyste spotkanie dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci prezentowały swoje zdolności recytatorskie, aktorskie, taneczne i wokalne. Złożyły życzenia i wręczyły upominki. Wielka trema, trochę łez - ale występy się udały! Na twarzach rodziców widać było zadowolenie i radość. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno pozostanie na długo w pamięci dzieci i rodziców.

"JAŚ I MAŁGOSIA" W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM - 24.05.2018r.

Przedszkolaki już od dawna przygotowywały się do przedstawienia teatrzyku "O Jasiu i Małgosi". W rolę głównych bohaterów wcieliły się: Ania D., Krystian J., Zuzia D.,Zuzia J., Ola B., Jakub K., Marysia R. i Paula K. Dzisiaj na naszą próbę generalną zaprosiliśmy kolegów i koleżanki z klasy II oraz III a i III b. W pięknej scenerii i strojach wystąpiliśmy przed naszymi gośćmi. Za swój występ nagrodzeni zostaliśmy brawami. Po obejrzeniu teatrzyku zatańczyliśmy jeszcze układ z parasolkami do "Deszczowej piosenki" F. Astera.

Już wkrótce przedstawienie "O Jasiu i Małgosi" zobaczą 28 maja nasi kochani Rodzice.


PRZEDSZKOLAKI NA GOŚCINNYCH WYSTĘPACH W HOTELU SUDETY 20.05.2018r.


Dzieci z Oddziału Przedszkolnego  przy SP nr 1 gościły dzisiaj w Hotelu Sudety z krótkim programem artystycznym, przygotowanym z okazji Primicji mieszkańca naszego miasta, księdza Przemysława Głuszek. Przedszolaki za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami otrzymanymi od księdza Przemka. Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas, aby przyprowadzić dzieci na nasze występy.PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ STRAŻAKÓW - 11.05.2018r.

Dzisiaj przedszkolaki udały się na wycieczkę do jednostki Straży Pożarnej w Szklarskiej Porębie.Ogromną atrakcją była wizyta w garażu, w którym stały wozy strażackie, przygotowane w każdej chwili do akcji ratowniczej. Dzieci mogły też wsiąść do wozu strażackiego, przymierzyć hełm i poczuć się choć chwilę jak prawdziwy strażak. Poznały też sprzęt gaśniczy, utrwaliły numery alarmowe. Dzięki takim spotkaniom dzieci poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka, zaznajamiają się z sytuacjami, w których powinny korzystać z numerów alarmowych. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu.

 

PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT - 20.04.2018r.
Dzisiaj nasze przedszkolaki bardzo dzielnie włączyły się w Akcję Sprzątania Świata. Otrzymały worki i rękawiczki i przystąpiły do porządkowania najbliższego im otoczenia, czyli terenu wokół Szkoły Podstawowej Nr 1, przy której mieści się oddział przedszkolny. Nikt nawet nie spodziewał się, że ukryte są tu śmieci, gdyż nasze otoczenie porządkujemy bardzo często, a jednak...W nagrodę otrzymaliśmy słodycze, a o papierkach pamiętaliśmy, że mają trafić do kosza.


PRZEDSZKOLAKI W APTECE "RETRO" - 09.03.2018r.


Dzieci z Oddziału Przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Apteki Retro. Panie farmaceutki serdecznie nas przywitały. Dzieci zapoznały się z funkcją apteki. Teraz już wiedzą, co w aptece można kupić i w jakim celu kupuje się lekarstwa, syropy, witaminy. Znamy rónież zasady kupowania lekarstw na receptę, którą wypisuje lekarz. Odwiedziliśmy również sklep Lewiatan. Zatrzymaliśmy się przy stoisku z owocami i warzywami, oraz stoisku ze zdrową żywnością. Dzieci pogłębiły wiedzę na temat zdrowego sposobu odżywiania się. Pogoda nam dopisała, więc wszystkie buzie wróciły do przedszkola uśmiechnięte.

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA - 16.02.2018r.
Światowy Dzień Kota obchodzony jest w Polsce od kilku lat. To miłe zwierzątko jest nieodłącznym towarzyszem ludzi i domownikiem w wielu mieszkaniach. Kot jest bohaterem licznych utworów dziecięcych: wierszy, baśni, opowiadań. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Miejską Bibliotekę, gdzie jak zawsze Pani Hania przeprowadziła z dziećmi pogadankę o kotach, tych domowych i tych dzikich. Nie obyło się bez czytania utworów o kotach. Najbardziej rozpoznawanymi kotami wśród dzieci okazały się: Kot w butach, Kot Filemon i Bonifacy, Garfild, Klakier oraz Tom i Jerry. Wesołym akcentem były kocie zabawy do wybranych utworów. Przedszkolaki wygłosiły żartobliwy wiersz "Dwa Kotki" oraz wręczyły przygotowane już wcześniej portrety kotków. Niespodzianką było spotkanie z mieszkanką biblioteki Sisi. Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zaopatrzyli dzieci w kocie przysmaki dla kotki Sisi, a pani Hani za słodki poczęstunek i miłe spotkanie.


ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 5.02.
Babcia i dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Kochają nas, znajdą radę na każde zmartwienie. Wnuki, to czują i wiedzą, dlatego w dniu 5.02.b.r. dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole zaprosiły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość, która odbyła się z okazji ich święta, aby podziękować im za dobro i wyrazić swoją miłość. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i gromkimi brawami podziękowali im za występ. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły gościom przygotowane prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Była to naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne sa takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.

JASEŁEK PRZEDSZKOLAKÓW CIĄG DALSZY - 18.12.2017r.
Tydzień temu dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr1 przedstawiały Jasełka swoim rodzicom, a dzisiaj na zaproszenie właścicieli hotelu Villa Wernera prezentowały swoje zdolności aktorskie i taneczne zaproszonym tam gościom. Swoim występem wprowadziły wszystkich zebranych w nastrój zbliżajacych się Świąt Bożego Narodzenia. Za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dużym zaskoczeniem był oczekujący po występie Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i życzymy wszystkim zdrowych i radosnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2018.JASEŁKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM- 11.12.2017r.
Święta Bożego Narodzenia, to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje Jasełek bożonarodzeniowych. Czas na to, aby zarzymać się na chwilę w gonitwie codziennych spraw, przeżyć chwile refleksji i zadumy. Święta Bożego Narodzenia to najbardziej rodzinny okres w roku.  Coroczną tradycją przedszkolaków jest przygotowanie Jasełek dla najbliższych dzieciom osób. W przepięknej scenografii, przy blasku światełek, w miłej, świątecznej atmosferze w dniu 11 grudnia dzieci odegrały swoje role. Wszystkich zebranych powitała dyrektor S.P. nr 1 Pani Justyna Kozik. Spotkanie przepełnine było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swoich pociech. Na koniec spotkania przedszkolaki przedstawiły naszym gościom balet do utworu P. Czajkowskiego "Jezioro łabędzie". Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok.

Bardzo dziękujemy Pani Danucie Popiołek - babci Julki za słodki poczęstunek za trud dzieci.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA cz. III 8.12.2017r.

Na początku zajęć dzieci przypomniały sobie zasady powiadamiania o nieszczęśliwym zdarzeniu wymagającym pomocy innych. Dzisiaj Pani Dorotka zapoznała dzieci z wyposażeniem apteczki I pomocy. Dużym zaintresowaniem cieszyło się wzajemne okrywanie folią termiczną. Przedszkolaki rysowały też przedmioty , które powinny znależć się w apteczce.

Na koniec świątecznym akcentem podziękowaliśmy Pani Dorotce za ciekawe spotkanie.


ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z WIZYTĄ w ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM - 6.12.2017r.

Wizyta Świętego Mikołaja, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Już od rana przedszkolaki dekorowały swoją salę i korytarz atrybutami Św. Mikołaja. Przygotowały również piosenki i wiersze, które zaprezentowały przed Mikołajem. Każdemu dziecku Mikołaj wręczył prezent, lecz niestety musiał się z nami pożegnać, gdyż czekały na niego jeszcze dzieci z klas trzecich naszej szkoły. Wszyscy długo wspominali ten dzień, dzielili się wrażeniami, oglądały prezenty i zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

ANDRZEJKI U PRZEDSZKOLAKÓW - 30.11.2017r.

30 listopada b.r. przedszkolaki zgodnie z ogólnopolską tradycją obchodziły Andrzejki. Tego dnia dziewczynki mogły się przebrać za wróżki, księżniczki, a chłopcy w czarodziejów lub inne postaci. Z entuzjazmem uczestniczyły w zabawach oraz wróżbach, z których dowiadywały się, co je czeka w bliższej lub dalszej przyszłości. Losowały przedmioty, które przepowiadały w jakim zawodzie będą pracowały, wróżyły z butów, przekłuwały serduszka z imionami, lały wosk. Jednak większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek z wróżbą w mufince był zakończeniem tej wspaniałej zabawy. Bardzo dziękujemy rodzicom Marlenki i Oli Banasik oraz Kuby Kasprzyka za słodkości i napoje.


PRZEDSZKOLAKI W CZARCIM MŁYNIE - 28.11.2017r.


Dzieci z Oddziału Przedszkolnego pojechały dzisiaj na wycieczke do Czarciego Młyna w Świeradowie. Podczas jazdy podziwiały pięknie ośnieżone drzewa, jakby z krainy pani Zimy. Na miejscu przywitała nas Pani - Kinga młynarka, z którą dzieci upiekły chlebek, a ze śmietany zrobiły masełko. Zwiedzaliśmy stary młyn i poznaliśmy historię tego magicznego miejsca. Z dużym zaciekawieniem dzieci przyglądały się, jak pani Kinga uruchomiła wielkie koło wprawione w ruch wodą. W Centrum Edukacji Ekologicznej Natura 2000 "Izerska Łąka" wzięliśmy udział w warsztatach, gdzie obejrzeliśmy film o owadach, które wyginą, jeżeli ludzie przestaną dbać o przyrodę. Dzieci wykonały pracę plastyczną, pięknie kolorując wybrane obrazki. Przed powrotem pani młynarka Kinga zaprosiła nas na pyszny chlebek z masełkiem, na którego upieczenie każdy dostał przepis.

To była super wycieczka.


DZIEŃ MISIA - 27.11.2017r.


W dniu dzisiejszym 27.XI. dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 1 odwiedziły Bibliotekę Miejską. Wizyta związana była ze Światowym Dniem Misia przypadającym 25 listopada. Pani Hania, jak zawsze serdecznie nas powitała. Opowiedziała o misiach tych bajkowych i tych prawdziwych. Nie obyło się bez misiowego poczęstunku oraz przeczytania wierszy o misiach. Dzieci wyrecytowały długi wiersz pt. Święto Misia oraz wręczyły samodzielnie wykonane prace przedstawiające ulubione misie.

PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA U PRZEDSZKOLAKÓW - 17.11.2017r. cz.II


Dzieci z grupy przedszkolnej gościły dzisiaj Panią Dorotę Romańczuk. Pani Dorota raz w miesiącu przeprowadza warsztaty udzielania I pomocy przedmedycznej. Było to już kolejne spotkanie. Tematem dzisiejszego spotkania były telefony alarmowe i umiejętność powiadamiania służb ratunkowych. Dzieci wykazały się dużą znajomością numerów alarmowych. Potrafiły symulować rozmowy z operatorem pogotowia, straży pożarnej i policji.

Bardzo dziękujemy za spotkanie. Kolejne zaplanowane jest na 8 grudnia.


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA U PRZEDSZKOLAKÓW - 27.10.2017r.

Dzisiaj w oddziale przedszkolnym rozpoczął się cykl zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia prowadzone przez Panią Dorotkę Romańczuk odbywać się będą cyklicznie raz w miesiącu. Następne spotkanie zaplanowane jest na 17 listopada. Dzisiaj przedszkolaki utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Z wielkim zainteresowaniem ćwiczyły sztuczne oddychanie na fantomie o imieniu Ania. Czeka nas jeszcze wiele ciekawych zajęć, za które już dziś bardzo dziękujemy Pani Dorotce.


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W STACJI RATUNKOWEJ GOPR -19.10 2017r.


Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły ratowników górskich w ich stacji ratunkowej. Mogły tutaj obejrzeć pojazdy i sprzęt, jakie mają na wyposażeniu ratownicy. Poznały, co oznacza skrót GOPR. Utrwaliły numery alarmowe do wszystkich służb ratunkowych, oraz poznały kolejny nowy numer - do GOPR -u.  Pan Zbyszek Bogaczyk - ratownik górski przybliżył dzieciom zagrożenia, na jakie mogą napotkać w czasie wycieczki w góry. Opowiedizał też, co należy ze sobą zabrać, udając sie w góry. Zobaczyliśmy również pełne wyposażenie apteczki ratunkowej.

Bardzo dziękujemy panom Zbyszkowi i Michałowi za ciekawe i pouczające spotkanie.


PASOWANIE U PRZEDSZKOLAKÓW - 16.10.2017r.


16 października 2017r. odbyła sie pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość, a było to Pasowanie na Przedszkolaka, Straszaka i Zerówkowicza. Naszymi gośćmi byli kochani Rodzice, dyrektor szkoły Justyna Kozik, dyrektor Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie Pan Mariusz Owczarek. Dzieci przedstawiły program artystyczny, zdały swój egzamin, złożyły słowa ślubowania. Następnie ogromnym ołówkiem pani dyrektor dokonała uroczystego Pasowania. Wszystkie dzieci otrzymały piękne dyplomy, upominki i rożki ze słodkościami. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na słodki pczęstunek przygotowany przez naszych rodziców.

Bardzo, bardzo dziękujemy.

OWOCOWO - WARZYWNE SPOTKANIA PRZEDSZKOLAKÓW - 4.10.2017r.


Poznając owoce i warzywa przedszkolaki odbyły wycieczkę do sklepu "Biedronki", gdzie oglądały różne  owoce. Udały się również na działkę z warzywami do pani Bożenki. Rozpoznawały warzywa po ich charakterystycznych częściach: liściach, owocach, korzeniach. Samodzielnie mogły wyrwać marchewkę, pietruszkę, seler, por i buraki. Poznawały części jadalne warzyw. Wykonały również szaszłyki i sałatkę owocową, a z warzyw sok marchewkowo - jabłkowy i kukiełki warzywne. Były to bardzo ciekawe zajęcia, dzięki którym dzieci chętniej przekonają się do spożywania warzyw i owoców, jako źródła witamin.


SPOTKANIE Z PANEM POLICJANTEM - 4.10.2017r.


Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie oraz przedstawicielem Straży Miejskiej. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Utrwaliliśmy sobie również numery do służb ratunkowych. Przedstawiciel Straży Miejskiej poinformował i zademonstrował dzieciom również w jaki sposób należy zachowywać się podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Bardzo dziękujemy za pouczające spotkanie.

POŻEGNALNE LODY PRZEDSZKOLAKÓW - 27.06.2017r.


Dzisiaj udaliśmy się  do restauracji "Pod Lipą" na wspólne   pożegnalne lody. Z daleka powitała nas mama Hani i Aleksa, która przygotowała dla nas przepyszne pucharki lodowe z bitą śmietaną i polewą czekoladową. I tak było to już nasze ostatnie wyjście przed wakacjami. Do zobaczenia po wakacjach.

FESTYN RODZINNY NA ESPLANADZIE -04.06.2017r.


Tradycją już stały się występy przedszkolaków podczas Festynu Rodzinnego. Również i w tym roku nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały na scenie Esplanady swoje zdolności taneczne, wokalne i recytatorskie. Były tańce nowoczesne z wykorzystaniem pomponów, ludowy Trojak, piosenki o rodzinie i przedszkolu oraz ulubiony wiersz "Chory kotek" zaprezentowany przez Jagodę.

Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Zamorskiemu za pomoc w przygotowaniu naszych małych artystów do występów.

DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU 26.05.2017r.


26 maja odbyło sie w grupie przedszkolnej uroczyste spotkanie dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci bardzo się starały, aby wierszem, piosenką i wiązanką tańców podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. Podczas przedstawienia nie zabrakło wzruszeń i ukradkiem ocieranych łez.Po pięknych występach arystycznych przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez naszych kochanych rodziców. Bardzo im za to dziękujemy.

WARSZTATY EKOLOGICZNE W KPN - 16.05.2016r.


Podsumowaniem programu "Przedszkolaku - przyroda cię potrzebuje" było spotkanie w siedzibie KCEE przy KPN. Na miejscu powitała nas pani Ewa Leś, która poprowadziła z nami zajęcia. Na wstępie zapoznała nas z wyglądem loga KPN -u, a są to Śnieżka, dzwonek karkonoski i goryczka trojeściowa. Obejrzeliśmy również film edukacyjny "Dzik Ryjo", który ukazał nam pracę leśniczego i życie żyjących tam zwierząt. Rysowaliśmy zwierzęta występujące w filmie. Druga część dzisiejszych zajęć odbyła się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas wyprawy do lasu bardzo zainteresowały nas dzikie kaczki oraz ich młode, które przez chwilę mieliśmy okazję poobserwować. Każdy też zapamiętał, jak należy zachować się w lesie.Wsłuchiwaliśmy się też w leśne odgłosy. Nasłuchiwaliśmy odgłosu wydawanego przez drzewa uderzane patykiem.Wiemy już, że może on brzmieć bardzo różnie w zależności od mocy i wysokości uderzenia. Pani Ewa przygotowała dla nas tacki, na których z tworzywa przyrodniczego tworzyliśmy własne kompozycje. Na zakończenie zajęć powiedzieliśmy wierszyk "Apel do ludzi", zaśpiewaliśmy piosenkę  "Posprzatajmy świat" oraz wręczyliśmy wykonane przez nas prace plastyczne przedstawiające Karkonosze i okolice.

Bardzo dziękujemy za całoroczną współpracę, wspaniałe zajęcia, które na pewno rozwinęły u przedszkolaków świadomość ekologiczną.

PRZEDSZOLAKI Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ - 12.05.2017r.


Zaraz po śniadaniu udaliśmy się na wycieczkę do jednosti Straży Pożarnej.Tam przywitał nas bardzo serdecznie  strażak Pan Krzysztof Pleszczyński. Kiedy samochód strażacki wyjechał z garażu na plac, mogliśmy obserwować również pokaz sprzętu strażackiego służącego do gaszenia pożarów lub usuwania skutków powodzi, wypadków drogowych i innych katastrof. Dzieci mogły usiąść za kierownicą wozu strażackiego, przymierzyć hełm strażacki. Utrwaliły również numer do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy - 112.

Na koniec spotkania na ręce Pana Krzysztofa wręczyliśmy podziękowanie za wieloletnią współpracę.

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z RATOWNIKIEM GOPR -u 11.04.2017r.


Dzisiaj w naszym przedszkolu gościł pan Zbyszek Bogaczyk - ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR. Przedszkolaki poznały zagrożenia, na które mogą napotkać podczas wycieczki w góry. Dowiedziały się również, co należy zabrać ze sobą idąc w góry, jak się ubrać. Utrwaliliśmy także numery alarmowe do wszystkich służb ratunkowych i poznaliśmy kolejny numer do GOPR-u. Nasz gość przyniósł ze sobą rzeczy, które wykorzystywane są przez ratowników w swojej pracy. Następne spotkanie planowane jest w bazie ratowników.

Bardzo dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie.

"SŁÓW KILKA O TY, KTO W LESIE ZJADA TRAWĘ, A KTO WILKA, CZYLI O ŁAŃCUCHU POKARMOWYM" -04.04.2017r.


To temat dzisiejszych warsztatów prowadzonych przez pracownika KCEE przy KPN w Szklarskiej Porębie. Dowiedzieliśmy się, co to jest łańcuch pokarmowy na przykładzie drzewa, motyla i ptaka. Teraz już wiemy, że aby mógł być syty ptak, musi być też najedzona np. dżdżownica. Kolejne podsumowujące program "Przedszkolaku - przyroda cię potrzebuje" spotkanie, odbędzie się w maju w siedzibie KPN.

KONKURS RECYTATORSKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM POD HASŁEM "WIERSZE ZNANE I LUBIANE" - 31.03.2017r.


Dzień 31 marca b.r. był "Świętem Poezji" u przedszkolaków. W tym dniu odbył się konkurs recytatorski poezji dziecięcej. Konkurs wzbudził zainteresowanie ponad połowy przedszkolaków, bo aż 13 dzieci recytowało wybrane przez siebie wiersze. Byli to: Wiktoria Bolek, Zuzia Dąbrowska, Michasia Barbarowicz, Kuba Chyrzyński, Jagoda Skrycka, Marysia Rafa, Nikodem Pytel, Ida Czyszek, Ania Drapan, Nadia i Nel Solarski, Weronika Stawniak, Sara Kartasińska. Konkurs aktywnie wspierali rodzice, dbając o przygotowanie małych artystów do występu. Na konkurs zaproszono uczniów klasy I. Przed prezentacją wybranych utworów przedszkolaki przedstawiły inscenizację piosenki Kaczka Dziwaczka i taniec z pomponami do utworu Holly Days. W skład jury weszła Pani Juystyna Kozik - dyrektor SP nr 1, kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej  Pani Hania Szyl oraz Pani Wioleta Sługocka- bibliotekarka szkolna. Miło nam było również gościć rodziców, którzy swoją obecnością wspierali małych artystów. Wszystkie dzieci swoim zaangażowaniem, sposobem prezentacji utworów ujęły nasze jury, które postanowiło wyróżnić wszystkiych uczestników, wręczając dyplomy, nagrody książkowe oraz drobne upominki. Udział w konkursie umożliwił dzieciom zaprezentowanie swoich zdolności recytatorskich, pokonanie tremy oraz udowodnić jak bliska dzieciom może być poezja.

Dzieci i personel Oddziału Przedszkolnego Przy SP Nr 1 bardzo dziękują właścicielom apteki "Retro" Państwu B. i T. Nowakowskim oraz apteki "Eskulap" Państwu M. M. Żmudzińskim za ufundowanie nagród.

Miłym zaskoczeniem było również wręczenie nagród przez panią Hanię dzieciom, biorącym udział w konkursie na zakładkę do książki, w którym Wiktoria Bolek zajęła miejsce I, a Hania Gadawska - miejsce II.

KONKURS NA ZAKŁADKĘ - 20.03.2017r.


W konkursie na zakładkę do książki ogłoszonym przez Bibliotekę Miejską z okazji Roku Hofmanowskiego, wśród przedszkolaków wyróżniono prace Wiktorii Bolek - miejsce I i Hani Gadawskiej - miejsce II. Gratulujemy.

WARSZTATY "PRZEDSZKOLAKU PRZYRODA CIĘ POTRZEBUJE" 07.03.2017r.


Dzisiaj gościliśmy w przedszkolu Pana Leszka Skrętkowskiego pracownika KPN-u. Tematem cyklicznego spotkania były "Skarby Karkonoszy - skały i minerały". Dzieci miały okazję dowiedzieć się z jakich skał zbudowane są Karkonosze i jakie minerały kryją nasze góry. Dzięki lupom, które dla każdego przyniósł Pan Leszek, mogliśmy dokładnie zaobserwować z jakich drobinek minerałów zbudowany jest granit. Rozmawailiśmy, że skały i minerały mają różną twardość, a najtwardszym jest granit. Te informacje przekazali nam nasi koledzy Kajtek i Piotruś. Wiemy również, że przyroda jest ożywiona i nieożywiona, a przykłady podawane przez dzieci, bardzo ucieszyły naszego gościa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały Pana Leszka. Niespodzianką było narysowanie kolorową kredką na czarnym tle naszego krajobrazu. Wykonane przez dzieci prace zdobią hol naszego przedszkola. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały w prezencie kryształ górski i skałkę granitu. Już dzisiaj z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 04.04. 2017r., a ich temat brzmi: "Słów kilka o tym, kto w lesie zjada trawę, a kto wilka, czyli o łańcuchu pokarmowym".

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

PRZEDSZKOLAKI W KINIE - 22.02.2017r.

Dzisiaj mieliśmy okazję obejrzeć w Sali Kinowej Ośrodka Wypoczynkowego KRUS Animowaną Komedię Muzyczną pt. Sing. Prezentacja filmu możliwa była dzięki największemu Profesjonalnemu Kinu Objazdowemu Outdoor Cinema.Główne role grają zwierzęta, które starają się ocalić swój teatr. Tak naprawdę jest to opowieść o poszukiwaniu gwiazdy, którą każdy z nas ma w sobie.

Dzieci i personel Oddziału Przedszkolnego przy SP Nr 1 bardzo dziękują Panu Andrzejowi Łyżnik za zasponsorowanie przewozu dzieci.


Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


PRZEDSZKOLAKI WŚRÓD LEGO - 17.02.2017r.

Dzisiaj przedszkolaki zwiedziły Wystawę Kolocków Lego stworzoną przez rodzinę wieloletnich fanów duńskich klocków. Dzięki misternej pracy i odpowiednim wkomponowaniu modeli pojazdów i budowli w unikalne światy tematyczne, Wystawa budzi nieograniczone pokłady wyobraźni wśród dzieci. Wywołuje dużo radości i emocji, bowiem dzieci same przy pomocy przycisków internaktywnych mogły uruchomić pociągi, karuzele czy dźwigi. Dla dorosłych jest okazją do wspomnień z dzieciństwa i niesie zaasłużony zachwyt. Po obejrzeniu Wystawy z Lego mogliśmy oddać wodze fantazji podczas samodzielnego konstruowania z klocków.

Dzieci i personel Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 bardzo dziękują właścicielom tej wspaniałej kolekcji klocków Lego, za ulgowe potraktowanie przedszkolaków i tym samym umożliwienie zwiedzenia Wystawy.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

DZIEŃ KOTA W BIBLIOTECE - 16.02.2017r.


W dniu 16.02.2017r. obchodziliśmy nietypowe święto - "Dzień Kota". Z tej okazji przedszkolaki przyniosły do przedszkola swoje pluszowe kotki. Rysowały swojego ulubionego kota. Nauczyły sie wierszyka o kotku. Później odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną i Panią Hanię. Tak jak zawsze zostały bardzo mile przyjęte. Na dzieci czekała wystawa książeczek o kotkach. Pani Hania opowiedziała dzieciom wiele ciekawych rzeczy na ich temat, zapoznała z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Demonstrowaliśmy kocie pazurki, koci grzbiet, kocie łapki. Przypomnieliśmy sobie również nazwy dzikich kotów. Wysłuchaliśmy fragmentów wierszy o kotkach oraz najbardziej znanego "Pan kotek był chory". My również zarecytowaliśmy wspólnie wiersz o kotku i wręczyliśmy nasze prace przedstawiające koty. Na koniec spotkania Pani Hania przyniosła ulubioną Sisi - kotkę, która jest na stałe mieszkanką i pupilką biblioteki. Nie obyło się również bez słodkiego poczęstunku. Wizerunek kota znajduje się także w logo biblioteki. Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i długo będą miały te chwile w pamięci.

Bardzo dziękujemy Pani Hani za pouczające spotkanie i wspaniały przekaz literacki.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

TWARDYM DZIOBEM W DRZEWO STUKA I OWADÓW MAŁYCH SZUKA, CZYLI POZNAJ NASZE DZIĘCIOŁY - 13.02.2017r.


To temat dzisiejszych warsztatów prowadzonych przez pracowników KCEE przy KPN w Szklarskiej Porębie. Mieliśmy więc okazję poznać różne gatunki występujących u nas dzięciołów oraz wsłuchać się w ich głosy. Dowiedzieliśmy się czym się żywią dzięcioły, ponaliśmy ich ubarwienie, wielkość, różnice pomiedzy dzięciołem trójpalczastym i czteropalczastym. Na koniec spotkania każdy miał okazję zaprezentować swoje zdolności plastyczne i narysować dzięcioła uwzględniając poznane cechy wyglądu.

Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia. Termin kolejnych to 07.03.2017r. a tematem będzie "Skarb Karkonoszy - historia w skałach zaklęta".

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

BAL KARNAWAŁOWY U PRZEDSZKOLAKÓW - 08.02.2017r.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Pana Piotra Zamorskiego, który prowadzi u nas zajęcia taneczne. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy  mimo chwilowego zmęczenia. W przerwie balu usiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Wspólna zabawa przyniosła dzieciom wiele radości,a to przecież był główny cel dzisiejszej imprezy. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów balowych i słodkiego poczęstunku a Panu Piotrowi za prowadzenie balu.

NARTY SUNĄ, SANKI JADĄ, ŁYŻWY ZNACZĄ ŚLAD ZYGZAKÓW- CZYLI POZNAJ SPORTY ZIMOWE - 25.01.2017r.


Dzisiaj Pani Ola z KCEE spotkała się z dziećmi na cyklicznym spotkaniu w ramach programu "Przedszkolaku, przyroda cię potrzebuje". Dzieci poznały sanki, narty, na których jeździli dawno temu mieszkańcy Szklarskiej Poręby i które służyły im zimą w codziennym życiu. Nasze przedszkolaki wykazały się znajomością zimowych dyscyplin sportowych, wymieniły nazwiska czołowych polskich sportowców: skoczka Kamila Stocha i narciarkę biegową Justynę Kowalczyk. Spotkanie uwieńczone było rozgrzewką na śniegu i poznaniem podstawowych kroków do jazdy na nartach biegowych. Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym bieżącego roku.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W PRZEDSZKOLU 20.01.2017r.


Dzień Babci i Dziadka to jedne z najpiękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Dnia 20 stycznia b.r. u przedszkolaków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami. Spotkanie zakończono słodkim poczęstunkiem i  miłą rozmową.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zasponsorowanie słodkiego poczęstunku.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

PRZEDSZKOLAKI NA SCENIE - JASEŁKA 2016r.


Nasze przedszkolaki 16 grudnia b.r . prezentowały swoje zdolności wokalne i aktorskie podczas kiermaszu świątecznego, wystawiając dla rodziców, zaproszonych gości,  oraz całej społecznosci szkolnej  Jasełka. Zostały również zaproszone z Jasełkami przez gospodarzy Villi Wernera, gdzie 19 grudnia wprowadziły przebywających tam gości w świąteczny nastrój. Wszystkie dzieci za swój występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Niespodzianką był Mikołaj, który obdarował nas słodkimi prezentami. Bardzo dziękujemy za mile spędzony czas, a Rodzicom za umożliwienie nam występów.

Również 19 grudnia dwoje dzieci z naszego przedszkola Weronika Stawniak i Sara Kartasińska wzięły udział w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Wojcieszycach, gdzie zajęły w duecie III miejsce a Weronika otrzymała wyróżnienie jako solistka.

Gratulujemy laureatkom i Rodzicom sukcesów dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

ŚWIĄTECZNE STROIKI PRZEDSZKOLAKÓW - 12.12.2016r.


Przedszkolaki uwielbiają wykonywać ozdoby świąteczne, podczas których tworzenia nie brakuje świetnej zabawy. Dzisiaj pod czujnym okiem Pani Kasi Moszumańskiej i Pana Krzysztofa Serafin z Nadleśnictwa w Szklarskiej Porębie oraz mamy Hani i Aleksa, dzieci wykonały świąteczne stroiki. Nasze arcydzieła będą sprzedawane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 16 grudnia b.r.

Bardzo dziękujemy Pani Nadleśniczy Zycie Bałazy za umożliwienie przedszkolakom skorzystania z warsztatów robienia ozdób świątecznych pod kierunkiem pracowników Nadleśnictwa oraz sponsoring materiałów do wykonania stroików.

DRUGIE ŻYCIE DRZEWA - CZYLI CZY DRZEWO UMIERA? - 07.12.2016r.


To temat drugiego z sześciu zaplanowanych spotkań w ramach programu "Przedszkolaku, przyroda cię potrzebuje". Dzisiaj Pani Ola z KCEE zapoznała dzieci z pojęciami: wiatrował, wiatrołom oraz kornikiem - owadem, który atakuje tylko drzewa osłabione, nie zdrowe.Mogliśmy go zobaczyć wśród przyniesionej przez Panią Olę kolekcji. Poznaliśmy też mniej znanego  mieszkańca lasu, jakim jest ryś.

Kolejne spotkanie 25 stycznia 2017r.

MIKOŁAJKI - 06.12.2016r.


Dzisiaj naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość, a był nim Święty Mikołaj. Dzieci z błyskiem w oku spoglądały na Mikołaja, który był bardzo ciekawy, czy wszyscy  byli  grzeczni. W nagrodę rozdał każdemu dziecku prezent. Dzieci natomiast w podziękowaniu zaśpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Dziękujemy Mikołajowi za upominki oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU 30.11.2016r.


30.11.2016r. odbyły się Andrzejki, a więc wróżby i świetna zabawa. "Hokus pokus, czary mary, niech się staną Andrzejkowe czary". Tymi słowami rozpoczęła się impreza Andrzejkowa. Podczas wróżb dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Dzięki wspaniałej wyobraźni nie trudno było rozpoznać, co przedstawiają powstałe na wodzie woskowe kształty. Za pomocą rzuconych monet sprawdziliśmy, czy spełnią się nasze marzenia, a przebijając wielkie papierowe serca, poznaliśmy imiona naszych przyszłych sympatii. Wirujący kręgiel wskazywał na wykonywany w przyszłości zawód. Były też mufinki z wróżbami przygotowane przez mamę Ani M., za które bardzo dziękujemy. Za poczęstunek również dziękujemy rodzicom Kuby K. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawą przy skocznej muzyce. Ten dzień był dniem bardzo radosnym i zapamiętamy go na długo.

DZIEŃ MISIA -25.11.2016r.


25 listopada dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Święto Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi pluszakami. Prezentowały misie przed innymi dziećmi. Wybierały najmniejszego i największego misia, najbardziej kudłatego. Wysłuchały fragmentów książki pt. "Kubuś Puchatek i przyjaciele". Po południu odwiedziła nas Pani Ela, babcia Hani i Aleksa. Wspólnie z misiami wysłuchaliśmy śpiewanych piosenek, które zawierały akcent obchodzonego dzisiaj święta.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

KONKURS WIEDZY POD HASŁEM "ZDROWO JEM - WIĘCEJ WIEM" - 23.11.2016r.


Dzisiaj przedszkolaki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się, podczas konkursu drużynowego  "Zdrowo jem - więcej wiem". Były to zadania  natury  teoretycznej i praktycznej. Przedszkolaki swoją wiedzę prezentowały przed uczniami klasy pierwszej, którzy zarazem byli jurorami dzisiejszego spotkania. Pani dyrektor Justyna Kozik wraz z Panią Anią i Panią Elą również czynnie obserwowały zmagania przedszkolaków. Wszystkie drużyny zdobyły po tyle samo punktów, a więc wszyscy byli zwycięzcami. Pani Dyrektor pogratulowała dzieciom tak znakomitej wiedzy. W nagrodę  wręczyła uczestnikom konkursu pamiątkowe dyplomy. Tradycyjnie promując zdrowy styl odżywiania się,  poczęstunkiem były smaczne mandarynki.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

MALOWANIE BOMBEK 22.11.2016r.


Dzisiaj przedszkolaki udały się na wycieczkę do Karczmy Hutnika, gdzie pod kierunkiem Pani Ireny Wichniak uczestniczyły w warsztatach malowania bombek. Na dzieci czekały przygotowane stanowiska pracy: bombka na stojaku, klej, pędzelek  i brokat. Każdy mógł samodzielnie ozdobić bombkę wymyślając swój własny, niepowtarzalny wzór. Gotowe arcydzieła przez chwilkę musiały wyschnąć w specjalnej suszarni, następnie zostały zapakowane w świąteczne pudełeczko. Były to bardzo ciekawe zajęcia, których celem było poznanie nowego sposobu ozdabiania bombek i nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowych.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

PRZEDSZKOLAKU - PRZYRODA CIĘ POTRZEBUJE 17.11.2016r.


To program, do którego przystąpiły przedszkolaki. Dzisiaj odbyło się pierwsze z sześciu spotkań. Tematy spotkań to:

1. Spotkanie listopadowe pt.: "Nasiona czekają na wiosnę w wilgotnej ziemi...., czyli rzecz o wędrówce nasion".

2. Spotkanie grudniowe pt.: "Drugie życie drzewa, czyli czy drzewo kiedyś umiera?"

3. Spotkanie styczniowe pt.: Narty suną, sanki jadą, łyżwy znaczą ślad zygzaków, czyli poznaj sporty zimowe".

4. Spotkanie w lutym pt.: "Twardym dziobem w drzewo stuka i owadów małych szuka, czyli poznaj nasze dzięcioły".

5. Spotkanie marcowe pt.: " Skarby Karkonoszy - historia o skałach zaklęta".

6. Spotkanie kwietniowe pt.: "Słów kilka o tym, kto w lesie zjada trawę, a kto wilka, czyli o łańcuchum pokarmowym".

7. Spotkanie majowe - wizyta w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie.

Celem programu jest wykształcenie świadomości ekologicznej u najmłodszych. Zajęcia z dziećmi prowadzi Pani Aleksandra Trytek - przedstawiciel KCEE. Kolejne spotkanie odbędzie się 7.12.2016r. o godzinie 9.30.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ


W związku ze zbliżającym się Świętem Misia  przedszkolaki odwiedziły  16.11.2016r. Miejską Bibliotekę Publiczną. Oprócz wystawy książek z misiem w roli głównej, Pani Hania przygotowała wiele ciekawostek np. o historii pluszowego misia, o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach. Nie zabrakło też głośnego czytania fragmentów ciekawych książek, którymi bohaterami są sympatyczne misie. Rozbudzanie zainteresowań czytelniczych stanowi podstawowy cel "spotkań z książką". Na koniec spotkania przedszkolaki zaprezentowały wierszyk o misiu, zaśpiewały piosenkę i wręczyły narysowane prace z misiami. Pani Hania tradycyjnie poczęstowała dzieci ciasteczkami, tym razem z misiami.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


OWOCOWE SPOTKANIE -
04.11.2016r.

W ramach programu "Zdrowo jem, więcej wiem" przedszkolaki zaprosiły starszych kolegów i koleżanki z klasy I i II b na "owocowe spotkanie". Swoją obecnością zaszczyciła nas także Pani Dyrektor Szkoły Justyna Kozik oraz nauczycielki przybyłych klas - Pani Małgosia , Pani Ania i Pani Ela. Celem dzisiejszego spotkania było zachęcenie innych do zdrowego odżywiania, a przede wszystkim do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców i warzyw. Przedszkolaki już od rana pomagały w przygotowaniu soku marchwiowo - jabłkowego oraz zdrowych przekąsek. Przedstawiły również program wokalno - recytatorski. Zaprezentowały także wykonane wcześniej plakaty, zwracając uwagę na to , co jest zdrowe a co nam szkodzi . Uwieńczeniem dzisiejszego spotkania było zaproszenie wszystkich małych i dużych gości na owocowy poczęstunek. Było nam bardzo miło razem się spotkać.

Dziękujemy.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z BURMISTRZEM - 02.11.2016r.

Poznając miejsca użyteczności publicznej dzisiaj przedszkolaki udały się na wycieczkę do Urzędu Miasta. Głównym celem wycieczki było spotkanie z Burmistrzem Szklarskiej Poręby Panem Mirosławem Grafem i zapoznanie z rolą, jaką pełni w naszym mieście. Pan Burmistrz w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" przeczytał także dzieciom bajkę pt. "Pan kotek był chory", przestrzegając jednocześnie przed nadmiernym spożywaniem słodyczy. Na koniec spotkania dzieci wręczyły własnoręcznie wykonany widoczek przedstawiający Wodospad Kamieńczyka oraz zaśpiewały piosenkę o Szklarskiej Porębie. Pan Burmistrz obdarował dzieci witaminkowymi lizakami. Pani Agnieszka, mama Nel i Nadi zaprowadziła nas również do Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie udzielane są śluby.

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi i Pani Agnieszce za czas poświęcony przedszkolakom i przekazanie wiadomości związanych z funkcjonowaniem tej ważnej dla wszystkich mieszkańców instytucji, jaką jest Urząd Miejski.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej


"ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM"


Nasze przedszkolaki przystąpiły do jesiennej edycji programu "Zdrowo jem więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Patronat nad projektem objęła Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda. Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz prezkazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Jednym z zadań było wykonanie plakatów zachęcających do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz warzyw i owoców. W realizację plakatów zaangażowani zostali również rodzice, dzieci i panie. Bardzo dziękujemy za pomoc.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.PASOWANIE PRZEDSZKOLAKÓW 17.X.2016r.


 Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość Pasowania na Starszaka i Zerówkowicza. Zaproszonych gości m.in. burmistrza naszego miasta Pana Mirosława Grafa i rodziców powitała Pani dyrektor Justyna Kozik. Dzieci zaprezentowały swoje zdolności wokalne, recytatorskie i taneczne, po czym powtórzyły za Panią dyrektor słowa ślubowania. Następnie odbył się akt pasowanie przez samego burmistrza miasta ogromnym ołówkiem, symbolizującym ciężar nauki czekającej dzieci przygotowujące się do szkoły. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i kuferki ze słodkościami. Po ślubowaniu i pasowaniu najmłodszych również rodzice złożyli swoją przysięgę, którą poprowadziła pani Agnieszka G. Na zakończenie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji uroczystości i przepyszne ciasta.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA W PRZEDSZKOLU 18.X. 2016r.


To już drugie spotkanie z zakresu udzielania I pomocy. Dzisiaj Pani Dorotka R. opowiedziała dzieciom o wczorajszym w Szkole Podstawowej nr 5 biciu rekordu Guinnessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Zwróciła też uwagę na ważną rolę posiadanych umiejętności w ratowaniu życia ludzkiego. Przedszkolaki dzisiaj wspólnie z Panią Dorotką utrwalały znajomość numerów alarmowych oraz sposób powiadamiania o zaistniałym zdarzeniu służb ratunowych. Zapoznały się także z wyposażeniem apteczki I pomocy.

Bardzo dziękujemy babci Hani i Aleksa za ciekawe spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii głownej.


OWOCOWE SZASZŁYKI 11.X.2016r.


O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców, wiedzą przedszkolaki. Dzisiaj przyniosły do przedszkola różne owoce. Określały ich kształt, kolor, wielkość oraz nazwę. Każdy z nas dostał na talerzu kolorowe kawałki owoców a następnie nakłuwaliśmy owoce na patyczki. Po skończonej pracy wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przygotowanie szaszłyków dało dzieciom wiele satysfakcji i radości.


PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE SZKOLNEJ


10.X. odwiedziliśmy bibliotekę szkolną, gdzie już w drzwiach powitała nas Pani Małgosia. Przedszkolaki dowiedziały się, co to za miejsce, jak nazywa się osoba, która tu pracuje. Poznały również zasady właściwego zachowania się w bibliotece. W ramach akcji  "Cała Polska Czyta Dzieciom", z zaciekawieniem wysłuchaliśmy fragmentów znanych wierszy m.in. Rzepkę J. Brzechwy, Pan Maluśkiewicz i wieloryb J. Tuwima przeczytanych przez panią bibliotekarkę. Wizyta miała na celu rozbudzenie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych.

Bardzo dziękujemy za spotkanie.


ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA 29.09.2016r.


Nasi mali podróżnicy, postanowili znowu wyruszyć w świat i zdobywać nowe wiadomości. Tym razem dowiedzieli się, że ziemniaki w różnych częściach świata i Polski nazywane są bardzo różne. Niestety droga do zjedzenia pieczonego ziemniaka wiodła przez różnorodne konkurencje, podczas których dzieci zdobywały punkty.

Za przepięknie wykonane samodzielnie lub z rodzicami Ziemniaki - cudaki, dzieci zdobyły dodatkowe nagrody, które zasponsorowała naszym pociechom Pani Agnieszka Gwóźdź. wszystkie dzieci otrzymały medale i dyplomy za wspólną zabawę i każdy uczestnik mógł zjeść pieczonego ziemniaka z masełkiem czosnkowym. Za upieczenie ziemniaków dziękujemy Państwu Annie i Sebastianowi Stawniakom, a za pyszne ,asełko Pani Samancie Gadawskiej. Wszystkim rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę.

Mniam, mniam!!!

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


ŻEBY ZĘBY CZYSTE MIEĆ TRZEBA TYLKO CHCIEĆ


W naszej grupie codziennie myjemy zęby. Już wiem, że mycie zębów nie jest wcale prostą sztuką. Trzeba nauczyć się właściwej techniki, aby zęby były czyste.

WYCIECZKA DO ŻELAZNEGO TYGLA WALOŃSKIEGO


Nasi mali podróżnicy wybrali się w dniu 28.09.2016r. zwiedzać siedzibę Walończyków zwaną Żelaznym Tyglem Walońskim. Oprowadzane przez samego mistrza walońskiego dzieci poznawały styl dawnego życia ludzi mieszkajacych na naszych terenach, narzędzia jakimi się posługiwali wydobywając minerały znajdujące się w skałach i ziemi.

Dzieci miały możliwość oglądania również przy pracy kowala, a także obejrzały warsztat, w którym powstawały narzędzia i naczynia wykonane z drewna.

Serdecznie dziękujemy Mistrzowi Walońskiemu, Państwu Pawłowskim za poświęcony dzieciom czas.


Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


TANIEC BARW - ZABAWA BADAWCZA


Tym razem w naszej sali pojawiły się dziwne przedmioty i płyny. Nasza pani wlała do miski mleko, a następnie za pomocą pipety wlała do mleka po kilka kropel barwników. Przyglądaliśmy się, co to za dziwne mieszanie kolorów. Następnie za pomocą wykałaczki przenosiliśmy krople płynu do mycia naczyń i zanurzaliśmy ją w sam środek plamy barwnika. Długo nie mogliśmy odgadnąć, co właściwie działo się z tymi kolorami.


Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


PRZEDSZKOLAKI NA SZRENICY 24.09.2016r.


Dzisiaj przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami, babciami i dziadkami punktualnie stawiły się przy dolnej stacji wyciągu. W ten piękny, słoneczny, jesienny dzień, wyruszyliśmy kolejką linową na Szrenicę. Mogliśmy w czasie jazdy wyciągiem  podziwiać górskie krajobrazy oraz panoramę Karkonoszy. Udaliśmy się również do schroniska "Szrenica" i choć droga była kamienista dotarlismy na miejsce radośni i szczęśliwi. W schronisku każdy mógł odpocząć i coś zjeść. Dla niektórych przedszkolaków był to pierwszy w życiu wyjazd wyciągiem, dlatego też zdecydowaliśmy się wrócić na dół znowu kolejką linową. Była to również znakomita okazja do lepszego poznania się i integracji dzieci i rodziców. Nasza wycieczka w góry możliwa była dzięki uprzejmości Operatorów kolei polsko - austriackiej Spółki Sudety Lift.

Bardzo dziękujemy również Rodzicom naszego kolegi Kajtka K. -  Pani Ani i Panu Robertowi za świetną organizację naszej wycieczki.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej. 


ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE 23.09.2016r.


Dzisiaj grupę przedszkolaków odwiedził niecodzienny gość: Pani Ela G. , babcia Hani i Aleksa. Pani Ela przyniosła na dziesiejsze spotkanie gitarę i zapoznała nas z jej budową. Zaśpiewała również kilka piosenek, akompaniując przy tym na gitarze. Wspólnie inscenizowaliśmy ruchem piosenki o 4 słoniach, o pieskach, fantazji i tatusiach. Świetnie się przy tym bawiliśmy.

 W podziękowaniu za umilenie nam piątkowego popołudnia, mieliśmy okazję zaprezentować Pani Eli układ taneczny do piosenki "Smerfny rap".

 

Bardzo dziękujemy za spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej. 


SPRZĄTANIE ŚWIATA


16 września przedszkolaki wybrały się do lasu opodal szkoły. Postanowiliśmy posprzątać kawałek świata.Biorąc udział w ogólnopolskiej akcji, mieliśmy poczucie dobrze spełnionego obowiązku dbania o przyrodę.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej. 


WARSZTATY SZKLARSKIE


15 września wybraliśmy się wspólnie z klasą I na wycieczkę do Leśnej Huty. Tym razem Pani Małgorzata Łubkowska zaprosiła nas do udziału w warsztatch szklarskich, prowadzonych przez Panią Irenę Wichniak. Każde dziecko przygotowało dla swojej mamy, siostry albo babci piękne korale wykonane ze szklanych koralików.

 Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


UCZYMY SIĘ JĘZYKA FRANCUSKIEGO


12 września wspólnie z mamą Ani Michałowicz uczyliśmy się wybranych zwrotów grzecznościowych w języku francuskim oraz uczyliśmy sie piosenki w tym języku. Od tego dnia przygotowujemy się do obchodów w naszej szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dużo radości sprawia nam codzienne utrwalanie francuskich zwrotów grzecznościowych.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

Z WIZYTĄ W KPN


8 września odwiedziliśmy Centrum Edukacji Ekologicznej przy Karkonoskim Parku narodowym, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia unikatowej wystawy artystycznych zdjęć przyrodniczych o tematyce proekologicznej. Podziwialiśmy cuda natury zatrzymane w kadrze. Odwiedziliśmy również ścieżkę edukacyjną mieszczącą się przy budynku CEE KPN. Tam przypomnieliśmy sobie nazwy roślin i zwierząt żyjących na naszym terenie.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej. 


JESZCZE WSPÓLNE LODY I .... WAKACJE !!!


   
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wraz z paniami były w kawiarni ,,Alfredo" na pysznych deserach lodowych.Było to już ostatnie nasze wspólne wyjście i czas spędzony razem. Serdecznie dziękujemy właścicielom kawiarni za bardzo miłe przyjęcie dzieci i pyszne lody. Naszym milusińskim i ich rodzicom życzymy słonecznych i udanych wakacji. 

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

TURNIEJ PIŁKARSKI – 23.06.2015r.


      Dzisiaj w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Turniej Piłkarski o puchar przechodni Mistrza Piłkarskiego, którego organizatorem było Przedszkole Samorządowe nr 2. Również i nasze przedszkolaki wzięły w nim udział. Drużynę „Zielonych smoków” reprezentowali: Maks Lewandowski, Alex Adamczyk, Konrad Kowalczyk, Szymon Biernat, Maciej Kowalik, Igor Muszyński, Franek Popłoński, Oliwier Brudziński. Nasze hasło to: SMOKI ZIELONE SIŁĘ MAJĄ I NIGDY SIĘ NIE PODDAJĄ”. 

Chociaż walczyliśmy z ogromnym zapałem, niestety nie udało się nam zdobyć zwycięskiej bramki, zostaliśmy pokonani przez starszych kolegów z klasy pierwszej. 

Wszyscy uczestnicy turnieju zostali nagrodzeni medalami a każda drużyna otrzymała dyplom. Na koniec spotkania wszystkie drużyny udały się na słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy organizatorom a przede wszystkim Pani dyrektor Marii Misztal za zaproszenie nas do udziału w konkursie.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

19.06.2015


    "Przedszkola czas już minął nam i jest tak jakoś smutno..." śpiewały przedszkolaki żegnając się z przedszkolem. Na tę podniosłą uroczystość licznie przybyły całe rodziny naszych milusińskich oraz pani dyrektor Justyna Kozik. Dzieci z przejęciem prezentowały swoje recytatorskie i wokalne umiejętności. Duży zachwyt wśród zgromadzonej publiczności wzbudził zatańczony przez dzieci ,,Polonez". Nie obyło się bez wzruszeń, w oczach wielu gości można było zauważyć ukrytą w kąciku łzę. Na pamiątkę ukończenia przedszkola dzieci otrzymały dyplomy, pamiątkowe zdjęcia oraz kuferki Magicznego Szlaku Ducha Gór. Dyrektor i grono pedagogiczne przedszkola przekazali rodzicom dzieci podziękowania za całoroczną współpracę. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem, za co rodzicom serdecznie dziękujemy.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


DZIEŃ DZIECKA NA ESPLANADZIE

31.05.2015


   Nasze przedszkolaki wraz z całymi rodzinami licznie przybyły do parku Rodzinnego Esplanada, by uczestniczyć w zabawach i atrakcjach zorganizowanych tam z okazji ich święta. Wzięły również udział w występach przedszkolaków, w których popisały się swoimi umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi. Pięknym, solowym wykonaniem piosenki pt.''Poziomkowe lody" może pochwalić się nasza koleżanka Lena. Wszystkie przedszkolaki wzbudziły zachwyt i podziw wykonanymi tańcami pod kierunkiem pana Piotra ze Szkoły Tańca Kurzak-Zamorski. Naszym podopiecznym z okazji ich święta życzymy dużo radości i uśmiechu na twarzach.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

WYCIECZKA DO CYRKLANDU W MIŁKOWIE

29.05.2015r.

 

      Dzisiaj Krasnale i Biedronki wybrały się na wycieczkę do Cyrklandu w Miłkowie. Pod kopułą cyrku obejrzały przedstawienie pt. „Dziadek do orzechów” oraz ,,Magiczną podróż dokoła świata' w wykonaniu grupy młodych adeptów szkoły cyrkowej z Białorusi. Podziwiały również popis umiejętności iluzjonistycznych. Po programie zostaliśmy zaproszeni na warsztaty, gdzie od samych profesjonalistów uczyliśmy się sztuki cyrkowej, m.in.: chód po linie, aerobik, hula- hop, żonglerka. Przy pięknej, słonecznej pogodzie korzystaliśmy z urządzeń zabawowych. Na koniec czekała na nas pizza i ciepła herbatka. Pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 


DZIEŃ MAMY I TATY W PRZEDSZKOLU

26.05.2015


  Uroczystość dnia Mamy i Taty to szczególna okazja.W licznym gronie rodziców naszych przedszkolaków zgromadzonych na widowni podziwialiśmy występy dzieci. Zaprezentowały one swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno - wzruszenie i dumę ze swoich dzieci. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom prezenty i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera tej uroczystości była podniosła, ale i zarazem bardzo radosna.

Zobacz zdjęcia w galerii a stronie głównej.

Wycieczka do Szkoły Podstawowej nr 5

25.05.2015r.

 

  Dzisiaj dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły swoich starszych kolegów z klasy pierwszej w Szkole Podstawowej nr 5. Już przed wejściem powitały nas Panie Dorota Romańczuk i Pani Grabska. Pani Dorotka oprowadziła nas po wszystkich pomieszczeniach szkoły, m.in.: świetlicy, gabinecie dyrektora, szatni, bibliotece. Bardzo miło było gościć w klasie I, gdzie wychowawczyni klasy przedstawiła nam swoich wychowanków. Opowiedziała o sukcesach uczniów, nawiązała do patrona szkoły – Wlastimila Hofmana. Nasi koledzy pokazali nam własnoręcznie wykonane upominki przygotowane na Dzień Mamy. Gospodarze klasy I poczęstowali nas owocami i słodyczami. Żegnając się na ręce wychowawczyni klasy I przekazaliśmy opaski odblaskowe. Największą atrakcją dzisiejszego spotkania były wspólne zabawy na placu zabaw.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

 

 

WYCIECZKA DO  CHATY WALOŃSKIEJ

15.05.2015.


    Przedszkolaki bardzo dzielnie wędrowały do Chaty Walońskiej, gdzie czekał tam na nich jeden z Walończyków. Z dużym zainteresowaniem wysłuchały podań o jego poprzednikach oraz legend o naszych górach. Potem odbyły seans tajemniczych walonskich obrzędów i zdobyły Pierwszy Stopień Wtajemniczenia Walońskiego. Nie było to łatwe, gdyż trzeba było wykazać się ogromną odwagą oraz zręcznością.Na szczęście wszystkim przedszkolakom się udało.Dzieci obejrzały również wystawę kamieni i minerałów. Zaskoczyła ich wielkość zgromadzonych tam eksponatów. Zakute w dyby przyrzekały pokorę wobec otaczającej przyrody. Na pamiątkę pobytu w chacie przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci kamieni i minerałów.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

BEZPIECZNIE I ZDROWO

 

          W ramach programu  „Szkoły promującej zdrowie” 11 maja b.r. dzieci z Oddziałów Przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 1 zaprosiły uczniów klas pierwszych do udziału w konkursie pod hasłem „Bezpiecznie i zdrowo”. Konkurs poprzedził występ przedszkolaków pt. „Zdrowie w wierszu i w piosence”. Dzieci zaprezentowały dwie inscenizacje: „Natka Szczerbatka” i „Wilk u dentysty” oraz kilka piosenek o tematyce zdrowotnej.  Następnie 3 – osobowe drużyny poszczególnych oddziałów w składzie:

Grupa I: Milena Piś, Alexander Adamczyk, Maksymilian Lewandowski

Grupa II: Lena Rytau, Daria Bartkiewicz, Igor Muszyński

Kl. I A: Julita Szczepańska, Oliwia Zimny, Aleksander Bukat

Kl. I B: Amelia Dołężka, Tymon Świtalski, Kosma Wójcik

przystąpiły do konkursu. Bacznie ich poczynaniom przyglądali się zaproszeni goście: ze Straży Pożarnej (Jan Dalidowicz), Straży Miejskiej (Miłosz Butrym), Służby Zdrowia (Anna Kaczmarek), GOPR-u (Zbigniew Bogaczyk) oraz Pani dyrektor szkoły Justyna Kozik. Celem dzisiejszego spotkania było utrwalenie wiedzy dzieci na temat zasad zdrowego odżywiania, bezpieczeństwa, higieny, znajomości numerów alarmowych,zachowania się w sytuacjach dnia codziennego zagrażających naszemu bezpieczeństwu.Poziom wiedzy wszystkich uczestników był tak wysoki, że jury przyznało I miejsca wszystkim drużynom. Każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz prezent.                                                                                    Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, grono pedagogiczne oraz dzieci serdecznie dziękują przedstawicielom służb ratunkowych za pomoc w organizacji konkursu a właścicielom aptek: „Retro”, „Eskulap” i „Krokus” za sponsoring upominków dla dzieci.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

SUKCESY PRZEDSZKOLAKÓW Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1

 

   1 maja 2015 r. Szymon Biernat i Maks Lewandowski reprezentowali nasze przedszkole w Mistrzostwach Przedszkolaków w Kolarstwie Górskim,w których Szymek zajął I miejsce w kategorii A chłopców, a Maks miejsce IV. Jesteśmy z nich dumni, gratulujemy rodzicom wspaniałych pociech, a małym sportowcom życzymy dalszych sukcesów.

Prace plastyczne wykonane przez nasze koleżanki: Anielę Bacę, Darię Bartkiewicz i Milenkę Piś wezmą udział w konkursie zorganizowanym przez Związek Gmin Karkonoskich pt. ,,Czyste Sudety".

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

 

Przedszkolaki odwiedzają strażaków w dniu ich święta.

04.05.2015

               Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły strażaków i w dniu ich święta złożyły im serdeczne życzenia oraz wręczyły laurki. Zostały zaproszone przez strażaków do obejrzenia  remizy oraz sprzętu gaśniczego.  Z wielkim entuzjazmem dzieci przyglądały się strażackiemu samochodowi  oraz sprzętom jakie tam się znajdowały. Pan strażak zaznajomił przedszkolaków z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów oraz zachowaniem bezpieczeństwa w różnych sytuacjach dnia codziennego. Przedszkolaki mogły wsiąść do wozu strażackiego oraz przymierzyć hełm. Największą radość sprawił jednak pokaz działania węża strażackiego, kiedy woda zaczęła lać się dzieci wybuchły gromkim śmiechem. Nasi dzielni strażacy pożegnali  nas sygnałem „strażackiej syreny”.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

Kto Ty Jesteś? - Polak mały. Zajęcia o symbolach narodowych w grupach KRASNOLUDKÓW i BIEDRONEK.

 

    Już od przedszkola każde dziecko uczy się postaw patriotycznych.  Przepiękny wiersz W. Bełzy "Kto ty jesteś?", czy hymn narodowy naszej Ojczyzny MAZUREK DĄBROWSKIEGO zna każde dziecko w naszych oddziałach przedszkolnych. Poznaliśmy symbole narodowe: flagę, hymn, godło. Poznaliśmy legendę "O orle białym" i wiemy jak powstało państwo polskie i pierwsza stolica Polski - Gniezno. Poznaliśmy też obecną stolicę Polski - Warszawę i jej herb - warszawską Syrenkę, którą wyklejaliśmy z kolorowego papieru. Umiemy pokazać granice naszego kraju na mapie, a także wiemy, iż najdłuższą rzeką Polski jest Wisła. Wiemy, że jesteśmy Europejczykami, że nasz kraj należy do Unii Europejskiej. Wiemy jak wygląda flaga Unii Europejskiej, słuchaliśmy hymnu "Oda do radości". Przedstawiciele naszych grup uczestniczyli w miejskich uroczystościach z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

                                       "'KRASNOLUDKI"  I  ,,BIEDRONKI"  segregują śmieci

25.04.2015

 

    W dzisiejszych czasach, w dobie olbrzymich zanieczyszczeń spalinami i gazami przemysłowymi, segregacja śmieci jest swego rodzaju nadzieją dla matki natury, która sama nie jest w stanie się obronić przed wszystkimi zanieczyszczeniami dzisiejszego świata. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważna jest w obecnych czasach segregacja śmieci. Aby uświadomić dzieciom jakie znaczenie ma segregacja śmieci w grupie 6-latków odbyły się zajęcia na ten temat.

             Podczas pogadanki popartej praktycznym działaniem dzieci dowiedziały się na czym polega recykling, oraz jakie znaczenie dla środowiska ma proces przetwarzania śmieci. Dzieci posortowały przygotowane przez nauczyciela śmieci do odpowiednich worków i zaniosły je do pojemników na śmieci sortowane. W ten sposób utrwaliliśmy jaki kolor pojemnika służy do segregowania: szkła białego i kolorowego, papieru, plastiku. Działania te przebiegały w atmosferze zaciekawienia i radości, bowiem tworzenie i segregacja sprawiły dzieciom wiele przyjemności.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

                                                                       A B C

                                               Chleba chcę,

          Lecz i wiedzieć mi się godzi,

              Z czego też to chleb się rodzi ?

 

 Celem wychowania przedszkolnego jest między innymi – „ budowanie dziecięcej wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym, wspieranie ich ciekawości i aktywności…".

W dniu 10 kwietnia dzieci z naszego przedszkola  udały się na wycieczkę do piekarni państwa A. i T. Baców w Szklarskiej Porębie. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Słuchając informacji zwiedziły magazyn, sklep, obserwowały pracę urządzeń służących do produkcji pieczywa. Mogliśmy zapoznać się z tym jak wygląda przygotowanie ciasta na chleb , od momentu przygotowania zakwasu i jak wygląda piec do wypieku pieczywa. Widzieliśmy również jak gotowy, upieczony już chleb za pomocą specjalnej łopaty wyjmowano z pieca.           Dziękujemy właścicielom za możliwość zwiedzenia piekarni ,poznania pracy piekarza i zapoznania z tajnikami wypieku pieczywa. Na koniec dzieci podziękowały i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę. Było interesująco i pachnąco.

Zobacz zdjęcia  w galerii na stronie głównej.

 

          Z WIZYTĄ W STACJI RATUNKOWEJ GOPR

27.03.2015

 

             Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły ratowników górskich w ich stacji ratunkowej. Mogły tutaj obejrzeć pojazdy, jakie maja na wyposażeniu ratownicy, by ratować i pomagać ludziom w górach. Prawdziwą niespodzianką była obecność ratownika, który sprawuje opiekę nad psem -ratownikiem. Grot, bo tak się wabi, pomaga poszukiwać ludzi zaginionych     w górach,jak również przysypanych lawinami. Teraz już wiemy jak może być niebezpiecznie w górach i dlaczego należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

PRZEDSZKOLAKI PONOWNIE ODWIEDZAJĄ KARKONOSKIE CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

27.03.2015

       Tym razem zostaliśmy zaproszeni do sali projekcyjnej, gdzie obejrzeliśmy animowany film edukacyjny pt.,,Dzik Ryjo".W filmie, główny bohater Dzik Ryjo przeniósł się do nowego lasu, gdzie zwierzęta wyjaśniają mu jaką rolę pełni w lesie Pan Leśniczy. Ta zabawna historia przybliża dzieciom przyrodę oraz uczy pozytywnych zachowań       w stosunku do lasu i jego mieszkańców. Mieliśmy również możliwość zobaczenia mrowiska i jego mieszkańców znajdującego się w środku Centrum. Był to też kolejny punkt naszej wędrówki Magicznym Szlakiem Ducha Gór, więc odrysowaliśmy hologram tego miejsca. Serdecznie dziękujemy pracownikom Centrum za przekazaną nam wiedzę i możliwość zwiedzenia tego niezwykłego miejsca.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

WYCIECZKA DO KARKONOSKIEGO CENTRUM EDUKACJI EKOLOGICZNEJ

24.03.2015

 

             Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych spotkały się dzisiaj w Karkonoskim Centrum   z jego pracownikiem edukacyjnym, za którego przewodnictwem zostały zapoznane z działalnością oraz przeznaczeniem placówki. Zobaczyły również ekspozycję pod tytułem ,,Wirtualne Karkonosze". Za sprawą makiety dotykowej dzieci poznawały najbardziej znane miejsca Karkonoszy,niektóre dzieliły się wspomnieniami z pobytu z tych miejsc.W boksach edukacyjnych interaktywnie ogladały i poznawały nazwy zwierząt oraz roślin występujących w naszych górach. Była to niezwykła wycieczka, która pozwoliła przedszkolakom lepiej poznać nasze góry, które zachwyciły ich krajobrazem oraz bogactwem przyrodniczym. Bardzo cieszymy się, że możemy już niedługo odwiedzić ponownie Centrum, gdzie będziemy uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

 SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM GOPR

23.03.2015

 

       Dzisiaj w naszym przedszkolu gościł pan Zbigniew Bogaczyk - ratownik Grupy Karkonoskiej GOPR, prywatnie dziadek naszej koleżanki Lenki. Pan Zbyszek opowiedział nam jakie zagrożenia występują w górach, szczególnie podczas zimy. Zaprezentował nam sprzęt ratowników idących w góry poszukiwać zaginionych ludzi. Wszyscy byliśmy zdziwieni, że w jego plecaku mogło się pomieścić tak dużo rzeczy i różnego sprzętu. Każdy z nas mógł z bliska przyjrzeć się tym rzeczom i wszystkiego dotknąć. Pan Zbyszek połączył się również z bazą ratowników, a my mieliśmy okazję poznać numer alarmowy do GOPR-u. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zainteresowane i aktywnie uczestniczyły w tym ciekawym spotkaniu. Pan Zbyszek zaproponował, abyśmy go odwiedzili w bazie ratowników. Już cieszymy się na to spotkanie. A więc do zobaczenia w czwartek!

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.WIZYTA PANI WETERYNARZ W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

19.03.2015


      Dzisiaj odwiedziła przedszkolaków mama Mateusza, która jest weterynarzem. Opowiedziała nam jakie są zwyczaje naszych ulubieńców- kota i psa oraz jak należy się nimi opiekować. Pani weterynarz zwróciła nam uwagę na pochodzenie tych zwierząt oraz na zachowanie szczególnej ostrożności wobec nieznanych piesków. Przypomnieliśmy sobie również zasady postępowania w kontakcie ze zwierzętami. Pani Marcelina pokazała nam narzędzia, które najczęściej wykorzystuje w swojej pracy.Były niezwykle podobne do tych, które już znamy z wizyt u lekarza. Wszystkie przedszkolaki wraz z paniami dziękują Pani Marcelinie za to ciekawe i pouczające spotkanie.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

NARCIARSKA PRZYGODA PRZEDSZKOLAKA 

 

   W sobotę 28.02.2015r. na Polanie Jakuszyckiej odbyła się kolejna już Narciarska Przygoda Przedszkolaka. Celem tej wspaniałej imprezy była popularyzacja narciarstwa biegowego, jako czynnej formy wypoczynku. Była to również znakomita okazja do poznania kolegów i koleżanek z innych przedszkoli. Nasze oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 1 reprezentowali: Hania Zimniak, Nina Hamczyk, Szymon Biernat, Maksymilian Lewandowski i Konrad Kowalczyk.Wszyscy uczestnicy biegu po pokonaniu wyznaczonej trasy weszli na podium, po czym zostali uhonorowani za swój entuzjazm. Otrzymali medale, dyplomy oraz upominek ufundowany przez PKO.Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.


 

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W DOMU SPOKOJNEJ STAROŚCI „SŁONECZNA POLANA”

W SZKLARSKIEJ PORĘBIE -27.02.2015r 

 

   Dziś dzieci z grupy „Krasnoludków”i „Biedronek” odwiedziły mieszkańców domu seniora „Słoneczna Polana”. Pensjonariuszom dzieci zatańczyły taniec do „Jeziora Łabędziego” S. Czajkowskiego. Następnie przedstawiły montaż słowno-muzyczny         z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Dla wszystkich  seniorów  przygotowane zostały prezenty.Te upominki wraz z występami artystycznymi i życzeniami dedykowaliśmy seniorom jako wyraz naszej wdzięczności za trud włożony dla lepszej przyszłości naszego pokolenia. Była to również okazja do uczenia dzieci wyrażania szacunku do osób starszych.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

ZAJĘCIA SŁOWNO- MUZYCZNE

 23.02.2015r

     Dziś w naszym przedszkolu dzieci z grupy KRASNOLUDKÓW i BIEDRONEK  gościły panią Elżbietę Gadawską, która pracuje w domu spokojnej starości SŁONECZNA POLANA jako animatorka kulturalna, a prywatnie jest babcią naszej koleżanki Laury Gadawskiej. Pani Ela zaśpiewała nam kilka piosenek akompaniując przy tym świetnie na gitarze. Wiemy od pani Eli,  że gitara to instrument szarpany i ma 6 strun i, że gra na gitarze nie jest taka trudna.  Wspólnie ilustrowaliśmy ruchem piosenki o 4 słoniach, o 2 pieskach i o fantazji. Babcia Lali również przeczytała nam opowiadanie o porzuconym piesku, którego  historia nas bardzo wzruszyła, ale na szczęście dobrze się skończyła. Na koniec usłyszeliśmy przesłanie by nie karmić w sobie zła tylko, być serdecznym, miłym, chętnie darować krzywdy i starać się być dobrym. Bardzo dziękujemy i  już czekamy na następne spotkanie

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej


DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU - 18.02.2014

Już od samego rana dzieci prezentowały swoje zabawki, maskotki, książeczki i informacje dotyczące kotów. Nawet na ubrankach dzieci można było zobaczyć kociaki, a na główkach kocie uszka. W tym dniu przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Miejskiej, gdzie Pani Bibliotekarka przygotowała wspaniałą prezentację książek o kotach. Z ogromnym zainteresowanie wsłuchiwały się w czytane ciekawostki na temat życia kotów, poznały te mniejsze i te bardzo duże koty. Słuchały również wierszy i fragmentów opowiadań o tych zwierzątkach. Dzieci przekazały Pani Bibliotekarce prace plastyczne na temat kotów, które zostaną umieszczone na wystawie bibliotecznej.

Jednak największą atrakcja tego spotkania była Kotka Sisi zamieszkująca w Bibliotece.

Na koniec Pani  Bibliotekarka zachęciła dzieci do wypożyczania i czytania literatury dziecięcej.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

PRZEDSZKOLAKI NA WYSTAWIE KLOCKÓW LEGO

16.02.2015 roku przedszkolaki obejrzały wystawę klocków lego znajdującą się w naszym mieście. Na wystawie można było zobaczyć, co tak naprawdę można stworzyć z klocków. Dzieci podziwiały największe kolekcjonerskie modele, oglądały m.in. miasteczko dziewczynek, przygodowy Dziki Zachód, Kosmos, Wyspę Piratów, odbyły niezwykłą podróż w przestworzach i na oceanie. Widziały również miasto LEGO CITY z przepięknymi budowlami, portem, lotniskiem, farmą i pociągami. Chłopców  najbardziej zachwyciły zbudowane z klocków modele pojazdów oraz Wielka Jaskinia Batmana.

Przedszkolaki uczestniczyły również w Warsztatach Edukacyjnych, które łączyły naukę z zabawą. Poznały na nich ciekawe techniki budowania.    

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.                

 

  ZABAWY NA ŚNIEGU

Nasze przedszkolaki uwielbiaja zimę i zabawy na śniegu. Wykazują się niezwykłą pomysłowością w tych śniegowych szaleństwach. Na pewno te beztroskie chwile na długo zostaną w ich pamięci.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

            Tak też było u nas. W dniu O4.02.2015r. w Oddziałach Przedszkolnych odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, strażaków, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu  przedstawiciela Szkoły Tańca Kurzak- Zamorski z Jeleniej Góry. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami  w zabawach, pląsach i korowodach.

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zobacz zdjęcia w galerii na stronie głównej.

 

 

Dzień Babci i Dziadka 

Nasze przedszkolaki 21 stycznia 2015 r. zaprosiły na piękną uroczystość  Babcie i Dziadków.  Kochani Goście zobaczyli przygotowany pod opieką pań wychowawczyń program artystyczny. Wszystkim podobał się szczególnie Taniec Łabędzi, który dzieci pięknie zaprezentowały. Przedszkolaki wręczyły również prezenty , które same wykonały. To było piękne spotkanie. 

{foto32138} {foto32139}{foto32140}{foto32141}

 WARSZTATY LEŚNE – 12.12.2014r.


 

12 grudnia  w oddziałach przedszkolnych  gościła zaprzyjaźniona z nami pani Kasia Moszumańska, która jest leśnikiem. Wspólnie z Panią Kasią i pod bacznym okiem naszych pań wykonywaliśmy stroiki świąteczne. Każdy mógł sam wybrać, co będzie robił – gwiazdkę świąteczną czy Mikołaja. Efekty naszej pracy były zdumiewające, podobały się nam wszystkim. Wykonane stroiki będą sprzedawane podczas kiermaszu świątecznego w dniu 18 grudnia b.r.

Pani Kasi bardzo, ale to bardzo dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe pomysły.

 

 WIZYTA MIKOŁAJA 

 

„Dzyń, dzyń Mikołaju święty

Dzyń, dzyń przywieź nam prezenty”

 

  Tak śpiewały dzieci w grupie I KRASNOLUDKÓW  i w grupie II BIEDRONEK w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem.

 Wizyta świętego Mikołaja w naszych przyszkolnych oddziałach, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne płaskie i przestrzenne, na których oczywiście króluje Mikołaj. Różnorodne techniki sprawiają, że każda praca jest oryginalna i ciekawa.

Oprócz prac plastycznych,  grupy przygotowały piosenki i wiersz, które zaprezentują przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszych grup przedszkolnych. Obejrzał na wystawie przygotowane przez nas  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Jednak długo to nie trwało, bo Mikołaj wiedział, że za drzwiami czeka na Niego dużo, dużo dzieci.

 Nasz gość zaczął swoją wizytę od krótkiej rozmowy na temat przybycia do Szklarskiej Poręby i trudności na jakie natrafił w związku z brakiem śniegu. Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Nie obyło się też bez strachuMikołaja musieli obawiać się jedynie niegrzeczni, bo czekała ich rozmowa z gościem z Laponii. Ostatecznie wszyscy złożyli obietnice poprawy z czego ucieszyły się przede wszystkim wychowawczynie. Trwało to jednak krótko. Starszaki dzielnie zaśpiewały przygotowane piosenki taniec i wiersz a następnie rozmawiały  z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i chwilę potańczył i musiał się pożegnać, ponieważ czekały na niego jeszcze dzieci w innych przedszkolach.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

   001.jpg  002.jpg  003.jpg  005.jpg