Statut szkoły jest dostępny na stronie BIP naszej szkoły w zakładce akty prawne

28 września 2017 21:48 | Aktualności

BYLIŚMY W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

28 września 2017 roku klasa VII pod opieką Pani Anny Szydłowskiej odwiedziła  Bibliotekę Miejską. Tematem spotkania były normy społeczne, rekomendacja nowości czytelniczych i zawód bibliotekarza. Pani Halina Szyl bardzo serdecznie przywitała siódmoklasistów, wyraziła radość, że przez wakacje podrośli.

Potem porozmawiała z uczniami o normach społecznych. Wyjaśniła, czym są normy prawne, religijne, moralne i obyczajowe. Dodała, że w bibliotece jest mnóstwo książek poruszających problem tolerancji, akceptacji, życia rodzinnego, samotności w grupie. Książki te czekają na czytelników. Napisali je współcześni twórcy, którzy doskonale znają zmagania dzisiejszej młodzieży. Warto więc po nie sięgać, znajdziemy w nich na pewno odpowiedzi na nurtujące nas problemy.

Pani Halina Szyl zachęcała siódmoklasistów do czytania książek, przedstawiając i krótko omawiając nowości czytelnicze (seria 16+: Beata Ostrowicka, Misia rządzi; Zuzanna Orlińska, Ani słowa o Zosi; Anna Łacina, Niebo nad pustynią; Liz Braswell, Dziewięć żyć Chole; Gaile Forman, Ten jeden dzień; Adam Lang, Klucze).

Pani Halina powiedziała, że kocha swój zawód i jest on najcudowniejszy pod słońcem. Zawsze lubiła czytać książki. Bibliotekarz powinien umieć rozmawiać z ludźmi, znać księgozbiór, by doradzić czytelnikom, jaką książkę wybrać. Bibliotekarz opracowuje każdą nową książkę - zakłada kartę, sporządza metryczkę, ostemplowuje, oprawia ją w folię i opatruje kodem kreskowym, wpisuje do inwentarza bibliotecznego. Korzysta z oprogramowania komputerowego "Mateusz". Każdy czytelnik ma swoją kartę. Pani Halina przyznała, że uwielbia kupować książki, ponieważ może sama je wybierać, często zgodnie z gustem bywalców biblioteki.

Pięknie podziękowaliśmy Pani Halinie Szyl za interesujące spotkanie.