W zakładce: Dla rodziców jest informacja o terminach planowanych spotkań z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018

05 października 2017 16:43 | Aktualności

WIZYTA KLASY VI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

5 października 2017 roku klasa VI pod opieką Pani Anny Szydłowskiej odwiedziła Bibliotekę Miejską w Szklarskiej Porębie. Pani Halina Szyl, kierownik biblioteki, bardzo serdecznie przywitała zebranych.

Na początku omówiła, na czym polega praca bibliotekarza i jaką szkołę należy ukończyć, by wykonywać ten zawód. Pani bibliotekarka pokazała uczniom księgi inwentarzowe, które prowadzi, oprogramowania komputerowe "Mateusz" i "Kasia" potrzebne w pracach biblioteki. Zaznajomiła także ze sposobem opracowania każdej książki, zanim trafi do rąk czytelnika (opatrzenie książki w paski kodowe, pieczątki w odpowiednich miejscach, kartę - metryczkę, oprawienie jej w folię ochronną).

Pani Halina bardzo zachęcała uczniów do czytania, chociaż 20 minut dziennie. Pokazała uczniom swoje ulubione, wysłużone już, książki, które czytała w dzieciństwie (Dzieci z leszczynowej górki; Przebudzenie wiosny. Baśnie japońskie; Kto ty jesteś?; Kukuryku na ręczniku) i do których ma ogromny sentyment.

Dziewczynkom i chłopcom zaproponowała książki o dojrzewaniu: Andrzej Jaczewski, O chłopcach dla chłopców; Jennifer Ashton, Ściągawka z dojrzewania.

Pani Halina Szyl zarekomendowała również książki, przy których można się pośmiać, nauczyć się czegoś, pobudzić swoją wyobraźnię - Jean - Philippe Arrou - Vignod, Jaśki; Andrzej Maleszka, Magiczne drzewo; Dorota Kassjanowicz, Cześć, wilki; Katarzyna Ziemnicka, Jagodowe niebo; Liliana Fabisińska, BezSennik; Leszek Talko, Pitu i Kudłata w opałach; John Green, Gwiazd naszych wina; Paweł Beręsewicz, Pieniądze albo kasa; Iwona Czarkowska, Szarlotka pachnąca marzeniami. Na końcu pięknie podziękowaliśmy za miło spędzony czas.