Statut szkoły jest dostępny na stronie BIP naszej szkoły w zakładce akty prawne

06 października 2017 22:53 | Aktualności

KLASA IV B W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W SZKLARSKIEJ PORĘBIE

6 października 2017 roku klasa IV b pod opieką Pani Anny Szydłowskiej była w Bibliotece Miejskiej w Szklarskiej Porębie. Pani Halina Szyl, kierownik biblioteki, serdecznie przywitała dzieci i od razu zachęcała je do czytania książek. Omówiła wystawkę książek, którą przygotowała. Powiedziała, że książki są nowe, pięknie ilustrowane, chce się je brać do ręki i czytać. Wskazała następujące tytuły: "Wyżyny Bartka Koniczyny" Danuty Zawadzkiej, "Martynka w krainie baśni" i "Martynka. Nauka jazdy konnej" Gilberta Delahaye'a, "Wszyscy kochają Sigge" Lena Hallberga, "Kora jest samotna" Holly Webb, "Mam prawo" Grzegorza Kasdepkego, "1000? pytań. Zwierzęta". Pani Halina pokazała też książki do rysowania i z serii "Jak to zrobić". W zbiorach biblioteki są też książki kulinarne dla dzieci. Później Pani bibliotekarka powiedziała, na czym polega jej zawód. Trzeba przede wszystkim lubić czytać i kochać ludzi, z którymi rozmawia się w bibliotece, rekomenduje się im książki zgodnie z zainteresowaniami. Panią Halinę cieszy to, że może kupować nowe książki do biblioteki, opatrywać je kodem kreskowym, ostemplowywać, obkładać folią, by się nie niszczyły. Pani Halina zaprosiła nas na krótki "spacer" między półkami w bibliotece. Podziwialiśmy bogactwo księgozbioru.

Na koniec spotkania czwartoklasiści zadawali Pani Halinie pytania. Dowiedzieliśmy się, że w bibliotece jest około 35 tysięcy książek, co 15 lat wymienia się je, gdy są mocno podniszczone, w zbiorach można spotkać dobrze zachowane książki sprzed 50 lat. Potem pięknie podziękowaliśmy Pani Halinie Szyl za goszczenie nas w bibliotece.