Statut szkoły jest dostępny na stronie BIP naszej szkoły w zakładce akty prawne

09 października 2017 21:39 | Aktualności

Wizyta nauczycieli z Danii

6 października  naszej szkole przywitaliśmy delegację nauczycieli z Danii i członków stowarzyszenia Fritidsborger.DK z miejscowości Asnaes. W 2016 i w 2017 roku grupa nauczycieli z SP 1 gościła w Danii na zaproszenie stowarzyszenia. Spotkaliśmy się z Burmistrzem miasta z dyrekcją i nauczycielami szkoły w Asnaes. Promowaliśmy miasto i szkołę na festynie zorganizowanym przez stowarzyszenie . Przez cały rok uczniowie klas VI naszej szkoły pod opieką pani Dagmary Rakowskiej nauczycielki j.angielskiego prowadzili korespondencję e- mailową z uczniami szkoły w Asnaes. Dzisiaj przyjechali do nas goście z Danii. W naszej szkole spotkali się z panem Burmistrzem Mirosławem Grafem , sekretarzem miasta panem Feliksem Rosikiem i panią Agnieszka Rozenek kierownikiem działu promocji miasta i oczywiście z naszymi uczniami nauczycielami. w czasie spotkania  naucziela z Danii przedstawili informacje o szkole i o miejscowości w której mieszkają. A pani Agnieszka Rozenej kierownik referatu promocji miasta przedstawila film o Szklarskiej Porębie. Na  następne dwa zaplanowano wspólne zwiedzanie naszego miasta i okolic, Następnym punktem współpracy będzie wymiana uczniów naszej szkoły .