W zakładce szkolne dokumenty można zapoznać sie z najważniejszymi dokumentami szkolnymi obowiązującymi w tym roku szkolnym

11 marca 2018 15:47 | Aktualności

SPOTKANIE W SPRAWIE WLASTIMILA HOFMANA

27 lutego 2018 roku uczestniczyliśmy w uroczystym zamknięciu Roku Hofmanowskiego 2017 w Ośrodku Konferencyjno - Wypoczynkowym Politechniki Wrocławskiej "RADOŚĆ" w Szklarskiej Porębie Średniej. W programie była przede wszystkim promocja książki "W Szklarskiej Porębie wszystkie drogi prowadzą do Wlastimilówki" pod redakcją Pani Bożeny Danielskiej, dyrektora oddziału Muzeum Karkonoskiego - Domu Braci Karla i Gerharta Hauptmannów w Szklarskiej Porębie. Współautorami książki są Panie - Katarzyna Kułakowska i Sandra Nejranowska oraz Panowie - ks. prałat Józef Frąc, Tomasz Frąc, Krzysztof Tęcza, Feliks Rosik.  Pierwsza część spotkania dotyczyła pracy nad książką poświęconej Wlkastimilowi Hofmanowi. Na szczegółowe pytania odpowiedzieli Pani Bożena Danielska, Pani Sandra Nejranowska, Pan Tomasz Frąc, Pan Krzysztof Tęcza i Pan Feliks Rosik z Urzędu Miasta, który podsumował Rok Hofmanowski 2017.

W czasie spotkania zebrani dowiedzieli się, że w lipcu 2018 roku mieszkańcy i turyści będą mogli wędrować dziesięciokilometrowym szlakiem Hofmana, mogli też osobiście porozmawiać z autorami książki. Później wszyscy oglądali wystawę poplenerową "Artyści w hołdzie Hofmanowi" i podziwiali prace malarskie inspirowane postacią i twórczością Wlastimila Hofmana". Spotkanie było bardzo owocne, w czasie jego trwania wysłuchaliśmy też recytacji utworów poetyckich W. Hofmana w wykonaniu uczennicy SP 5 w Szklarskiej Porębie - Julii Chmielewskiej, Pani Bożeny Czesnej, Pani Haliny Gąsiorek, Pani Agnieszki Gwóźdź.

Jako szkoła jesteśmy dumni z tego, że absolwentka naszej szkoły - Pani Sandra Nejranowska - sama pisze książki i bardzo często wypowiada się na temat książek związanych z naszym regionem w Muzycznym Radiu i Radiu "Złote Przeboje".