w zakładce Dla rodziców jest informacja o programie rządowym "Dobry Start" wyprawka dla ucznia wrzesień 2018

22 marca 2018 21:02 | Aktualności

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2018 roku obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Rozpoczęliśmy go programem artystycznym o wiośnie przedstawionym przez klasę IV b pod kierunkiem Pani Anny Szydłowskiej. Uczniowie śpiewali piosenki, wygłaszali wiersze okolicznościowe, przeganiając w ten sposób zimę.

Po apelu klasy 0 - III udały się na paradę wiosenną. W czasie pochodu ulicami miasta prezentowały kolorowe gaiki, pięknie przyozdobione kapelusze i wiodły marzannę. W tym czasie Pani Ilona Apolinarek ogłosiła wyniki konkursu matematycznego związanego z liczbą pi i nagrodziła jego laureatów. I miejsce zdobyła Nikola Gryz, która zapamietała 83 pozycje liczby pi po przecinku, II miejsce zajął Andrzej Molka (50 pozycji), III miejsce - Aleks Bukat (40 pozycji). Klasa VII została wyróżniona za zaangażowanie w konkursy z okazji Światowego Dnia Liczby Pi. GRATULUJEMY!

Potem Pani Anna Szydłowska wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy ukończyli konkurs "Najlepszy Polonista".

Następnie klasy IV - VII wzięły udział w nauce poprzez zabawę. Wyznaczone osoby z klasy VII przeprowadziły pod kierunkiem Pani Anny Szyszko doświadczenia chemiczne dla uczniów klas czwartych. Pan Lech Rębisz zorganizował dla chętnych turniej szachowy, Pani Dorota Kuchmistrz - quizy przyrodnicze i chemiczne, Pani Dagmara Rakowska - quizy z języka angielskiego,  Pani Anna Szydłowska - quizy polonistyczne i grę w litery, Panie: Lucyna Żywicka i Ewa Buchla - rozgrywki i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Wszystkie dzieci znakomicie się bawiły, miło spędziły czas.