w zakładce dla rodziców umieściliśmy informacje o rekrutacji uczniów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

21 kwietnia 2018 12:10 | Aktualności

DZIEŃ ZIEMI. GOSZCZENIE W SZKOLE PANI POSEŁ EWY SZYMAŃSKIEJ I PRZEDSTAWICIELI URZĘDU MIASTA

20 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy uroczyście Dzień Ziemi. Uczniowie klas III a i III b pod kierunkiem Pań: Izabeli Michalik i Małgorzaty Dalidowicz wystawiły pięknie inscenizację dotyczącą ekologii, sprzątania Ziemi. Występujący śpiewali ślicznie piosenki i mieli na sobie odpowiednie stroje. Przeuroczo wystąpiły też przedszkolaki przygotowane przez Panie: Bożenę Bąk i Ludwikę Malinowską.  Wszystko to w obecności Gości, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę - Pani Ewy Szymańskiej, posłanki na Sejm VIII kadencji z partii Prawo i Sprawiewdliwość, Pani Izabeli Wańkowicz, dyrektora Biura Poselskiego i Senatorskiego, Pana Feliksa Rosika, sekretarza Urzędu Miasta, Pani Agnieszki Gwóźdź, kierownika Referatu Organizacji i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta.

Pani Ewa Szymańska przyjechała z dyplomami dla uczniów obecnej klasy VI za zeszłoroczny konkurs LIST DO TATY - "Kim jest i co znaczy dla mnie tata?". Konkurs był organizowany przez Senatorów RP, prace naszych uczniów trafiły do Biura Senatorskiego Pani Doroty Czudowskiej. Nagrodzeni uczniowie to: Martyna Deputat, Agnieszka Fitzet, Zofia Hołownia, Oliwia Jaworska, Laura Karczmarczyk, Antonina Krawietz, Julia Krzywdzińska, Wiktor Kurzeja, Bartłomiej Lachowicz, Dawid Stawniak, Maksymilian Biernat, Jakub Grabski, Wiktor Pawluk. Pani Poseł serdecznie pogratulowała nagrodzonym i młodszym uczniom udanych występów. Potem przekazała Pani Dyrektor, Justynie Kozik, obraz z napisem "Niepodległa" z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pan Feliks Rosik powiedział, że rok 2017 był w Szklarskiej Porębie Rokiem Wlastimila Hofmana, obchodom towarzyszyły różne imprezy kulturalne, powstała też książka pt. "W Szklarskiej Porębie wszystkie drogi prowadzą do Wlastimilówki", którą wręczył każdej z Pań z osobna i przekazał jedną jeszcze dla Pani Doroty Czudowskiej. Potem Goście zwiedzili naszą szkołę, m. in. salę językową, przedszkole, spotkali się z przedszkolakami na placu zabaw i wręczyli im cukierki. Szkoła bardzo im się podobała i wyrazili chęć ponownego jej odwiedzenia.

Przed przyjazdem Gości Pani Dorota Kuchmistrz wręczyła dyplomy i nagrody uczniom za Konkurs o Karkonoskim Parku Narodowym, Pani Anna Szydłowska szóstoklasistom za konkurs "Jesteśmy mistrzami czytania ze zrozumieniem", a Pani Lucyna Żywicka pokazała zdobyte przez naszych uczniów puchary i dyplomy w zawodach sportowych i wyróżniła poszczególnych zawodników.

Po uroczystościach każda klasa pod opieką swojego wychowawcy wyruszyła na szlak sprzątać naszą Ziemię.