w zakładce dla rodziców umieściliśmy informacje o rekrutacji uczniów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

16 stycznia 2019 21:24 | Aktualności

WYJAZD DO ZDROJOWEGO TEATRU ANIMACJI NA SZTUKĘ "SHERLOCK HOLMES albo TAJEMNICA PANNY TULLI"

16 stycznia 2019 roku klasy IV - VIII pod opieką wychowawców były w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze na sztuce "Sherlock Holmes albo Tajemnica panny Tulli". Adaptacji opowiadania A. Conan Doyle'a dokonała Joanna Gerigk. Reżyserem spektaklu był Michał Derlatka. Za scenografię, która bez przerwy w czasie spektaklu się zmieniała i oddawała realia XIX - wiecznego Londynu,  odpowiadał Michał Dracz. Muzykę, podkreślającą nastrój każdej sytuacji,  skomponowała Joanna Sówka - Sowińska. W rolę detektywa wcielił się Sylwester Kuper, a w przyjaciela Sherlocka Holmesa - Jacek Maksimowicz. Widzowie byli świadkami rozwiązywania zagadki kryminalnej przez głównego bohatera, który bardzo profesjonalnie podszedł do postawionego przed nim zadania. Był ubrany w charakterystyczny płaszcz i bez przerwy palił fajkę. Sztuka pokazywała też angielskie zwyczaje - jajka na bekonie, pieczyste, five o"clock oraz Big Bena, piętrowe czerwone autobusy i czerwone budki telefoniczne.

Uczniowie zainteresowali się spektaklem, ponieważ był żywy, śmieszny, zachęcał do śledzenia kolejnych wydarzeń.