W zakładce szkolne dokumenty można zapoznać sie z najważniejszymi dokumentami szkolnymi obowiązującymi w tym roku szkolnym

21 stycznia 2019 18:55 | Aktualności

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KLAS VII - VIII

21 stycznia 2019 roku wybrani uczniowie klas VII - VIII (Julia Boleszczuk, Marcelina Orchowska, Nicola Staniec, Amelia Naumowicz, Emilia Wajdowicz, Wiktor Kamiński, Oliwia Jaworska, Zofia Hołownia) wzięli udział w Szkolnym Konkursie Recytatorskim. Jury w składzie: Pani Dyrektor, Justyna Kozik, Pani Grażyna Ślusarczyk, Pani Anna Szydłowska wysłuchało ośmiu recytacji.

W ocenie deklamacji wzięło pod uwagę dobór wiersza, stopień opanowania pamięciowego utworu, za co recytatorzy zostali pochwaleni, dykcję i interpretację. Decyzją jury

I miejsce zajęła Amelia Naumowicz z klasy VIII (Wisława Szymborska, Tutaj),

II miejsce - Emilia wajdowicz z klasy VIII (K. C. Buszman, Przewodnik po chmurach),

III  miejsce - Oliwia jaworska z klasy VII (A. Mickiewicz, Pan Tadeusz - Inwokacja).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom występu i laureatom konkursu.