W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

14 marca 2019 13:15 | Aktualności

I Dzień Profilaktyki pod hasłem „ BEZPIECZNIE I ZDROWO ”.

13 marca w naszej szkole odbył się I Dzień Profilaktyki pod hasłem „ BEZPIECZNIE I ZDROWO ”.

Na zajęcia, warsztaty, pogadanki, prezentację multimedialną, zostały zaproszone dzieci z klas I-IV – łącznie 111 osób. W tym dniu wszystkie działania realizowane były przez przedstawicieli służb zajmujących się szeroko pojętym bezpieczeństwem oraz zdrowiem naszych mieszkańców- Policja, GOPR, Straż Pożarna, Straż Miejska, Pielęgniarka, Straż Leśna Karkonoskiego Parku Narodowego, Nadleśnictwo Szklarska Poręba.

Uczniowie poprzez zabawę zdobywali wiedzę dotyczącą bezpiecznego zachowania się w górach, w lesie, nad wodą. Utrwalili znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po ulicy, bezpiecznego surfowania w internecie. Przypomniane zostały zasady zachowania w trakcie pożaru, wypadku oraz zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Największą atrakcją w trakcie tego wyjątkowego dnia, była przejażdżka quadem elektrycznym, którego przywieźli ze sobą Strażacy- od lat współpracujący ze szkołą.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i trud przygotowanych zajęć. Uczniowie utrwalili swoje wiadomości, zdobyli nowe umiejętności, które na pewno  będą przydatne w codziennym życiu.

Dziękujemy Strażnikom Karkonoskiego Parku Narodowego za materiały edukacyjne o naszej okolicy. Dziękujemy firmie  Netto oraz Piekarni pod Zegarem A.S. Stawniak ze Szklarskiej Poręby za ufundowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników warsztatów.

Do zobaczenia za rok.