w zakładce dla rodziców umieściliśmy informacje o rekrutacji uczniów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

05 maja 2019 21:18 | Aktualności

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

3 maja 2019 roku wzięliśmy udział w uroczystościach miejskich z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Poczet sztandarowy pod opieką Pani Ewy Buchli uczestniczył we Mszy Św. w intencji Ojczyzny. Potem na Skwerze Jana Pawła II odbyła się Uroczystość patriotyczna, którą poprowadził Pan Wojciech Zarówny. Wojsko objęło wartę honorową przy pominku Bohaterów.

Po wprowadzeniu sztandarów wszyscy zaśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" i wysłuchali przemówienia Pana Mirosława Grafa, burmistrza Szklarskiej Poręby. Później dzieci z trzech przedszkoli  pięknie recytowały wiersze patriotyczne i te związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja. Uczestniczki warsztatów muzycznych w MOKSiAL-u zaśpiewały pieśń o Jasieńku. Następnie przedstawiciele różnych instytucji i stowarzyszeń w mieście złożyli kwiaty przed pomnikiem Bohaterów. Uroczystość zakończyła pieśń "Rota".

Bardzo dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, nauczycielom za wzięcie udziału w trzeciomajowej uroczystości.