W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

21 maja 2019 15:50 | Aktualności

Ogólnopolska Akcja Czytelnicza

Bijemy rekord! W poniedziałek – 13 maja 2019 r. -  nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na dwóch  przerwach. Szkolnym organizatorem „Przerwy na czytanie” był nauczyciel-bibliotekarz – Grażyna Ślusarczyk. Do wydarzenia przygotowywaliśmy się kilka dni wcześniej, nauczyciele wraz z uczniami wybrali tytuły książek. Uczniowie starszych klas odwiedzili szkolną bibliotekę, aby je wypożyczyć. Młodsi otrzymali przesyłkę specjalną do sal lekcyjnych, czyli koszyk pełen lektur do czytania. W szkole pojawiły się plakaty informujące o akcji. Pierwsza przerwa spędzona z książką była po drugiej lekcji, następna – po trzeciej. W taki oto sposób, pod opieką nauczycieli, w szkolnych ławkach i w kącikach relaksacyjnych uczniowie przenieśli się do „Tajemniczego ogrodu”, poznawali przygody Stasia i Nel, rozwiązywali zagadki wraz z „Detektywem Pozytywką”, poznawali „Niesamowite przygody 10 skarpetek”,  odkrywali powody, dla których bohaterkę lektury nazwano kłamczuchą . Uczniowie starsi czytali „Quo vadis” oraz wybrane lektury.

W akcji wzięło udział 306 uczniów z klas I– VIII , dzieci przebywające w tym czasie świetlicy, dyrekcja, nauczyciele, pracownicy szkoły, co daje łączną sumę czytających 316 osób. Podziękowania za zaangażowanie! Gratulacje dla wytrwałych!