W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY

Aktualności

17 czerwca 2019 20:53 | Aktualności

GALA SPORTU - PODSUMOWANIE SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

    17 czerwca 2019 roku Panie uczące wychowania fizycznego - Pani Dorota Kuchmistrz, Pani Lucyna Żywicka i Pani Ewa Buchla zorganizowały Galę Sportu, będącą podsumowaniem działalności sportowej naszej szkoły. Apel poprowadził Nikodem Grześ, przewodniczący SU. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała Pani Dyrektor, Justyna Kozik, która serdecznie przywitała zaproszonych gości - Pana Mirosława Grafa, burmistrza Szklarskiej Poręby, Pana Pawła Gogolewskiego, dyrektora Spółki Sudety Lift, przedstawicieli Urzędu Miasta i radnych oraz przedstawicieli klubów sportowych i rodziców. Krótko opowiedziała o tegorocznych działaniach sportowych i osiągnięciach. Pięknie podziękowała rodzicom, klubom, sponsorom (Spółce Sudety Lift) oraz nauczycielkom wychowania fizycznego, które jeździły z uczniami na każde możliwe zawody sportowe.

     Następnie zabrał głos Pan Mirosław Graf, który wyraził uznanie dla osiągnięć sportowych naszych uczniów. Rada Miasta wręczyła Pani Dyrektor voucher na sprzęt sportowy.

     Potem zabrała głos Pani Lucyna Żywicka, któa poinformowała wszystkich o przystąpieniu szkoły do Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła Sportowych Talentów". W ramach konkursowych zadań został zorganizowany Konkurs wiedzy o sporcie, Szkolny Dzień Sportowych Talentów, Niepodległościowy bieg na orientację, Spotkania z uznanymi sportowcami nt. roli sportu i zdrowego trybu życia, warsztaty "Jak dbać o swoją kondycję i zdrowo się odżywiać?", konkursy plastyczne na hasło i plakat promujący zajęcia wychowania fizycznego w szkole. Został też nakręcony film na temat zachowań fair play w sporcie. Wszystkie zadania zostały wysoko ocenione na maksymalną liczbę punktów. W rezultacie nasza szkoła otrzymała tytuł i certyfikat Szkoły Sportowych Talentów.  GRATULUJEMY!

  W klasach I - III był realizowany program "Sprawny Dolnoślązaczek". Uczniowie zdobywali sprawności: narciarza, lekkoatlety, biathlonisty, piłkarza, gimnastyka, tancerza, saneczkarza, pływaka - wodniaka, turysty, karateki. Po lekcjach był też prowadzony SKS. 

   Nauczycielki wychowania fizycznego nagrodziły cały zespół uczniów, którzy wzięli udział w I Mistrzostwach Szkoły w Narciarstwie Alpejskim. Całe spotkanie było przeplatane prezentacją multimedialną "Nasze sportowe chwile..." i pokazami gimnastycznymi klas II i tanecznymi klas II oraz VII i VIII klasy, co zachęcało widownię do poruszania się na parkiecie. Na koniec uczniowie naszej szkoły zostali poczęstowani pysznymi lodami. Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielkom wychowania fizycznego. W rywalizacji szkół w powiecie chłopcy z naszej szkoły uplasowali się na trzeciej pozycji, a dziewczęta na czwartej. 

Przeczytano: 138 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: