w zakładce dla rodziców umieściliśmy informacje o rekrutacji uczniów do klasy pierwszej w roku szkolnym 2019/2020

20 czerwca 2019 22:03 | Aktualności

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

19 czerwca 2019 roku uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Dwa apele - dla klas I - III i klas IV - VIII poprowadził Nikodem Grześ, uczeń klasy VI i przewodniczący szkoły. Gościliśmy w tym dniu Pana Mirosława Grafa, burmistrza Szklarskiej Poręby. Pani Dyrektor, Justyna Kozik, podziękowała wszystkim nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi, rodzicom i uczniom za całoroczny trud, cierpliwość i wyrozumiałość. Pani Dyrektor podczas apelu wyróżniła każdego nauczyciela, dziękując  za tegoroczne dokonania. Głos zabrał też Pan Burmistrz, który pożyczył wszystkim zasłużonego odpoczynku oraz bezpiecznych wakacji. Podziękował też Pani Justynie Kozik za sprawne i godne uznania kierowanie szkołą. Potem Pani Dyrektor wręczyła uczniom stypendia naukowe, sportowe i naukowo - sportowe. Następnie z Panem Burmistrzem udekorowała medalami prymusów z  klas IV - VIII (Milena Piś z kl. IV a, Piotr Słowikowski z kl. IV b, Nikola Gryz z kl. V a, Anita Zwolińska z kl. V b, Paweł Paliński z kl. VI, Zofia Hołownia z kl. VII, Emilia Wajdowicz z kl. VIII.  GRATULUJEMY!).

W czasie apelu Pani Dyrektor, Justyna Kozik, pożegnała księdza Łukasza Dańczaka, życząc mu powodzenia w dalszej posłudze kapłańskiej.

Później wychowawcy poszczególnych klas wyróżnili swoich uczniów świadectwami z czerwonym paskiem za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce. Następnie serdecznie podziękowali wszystkim rodzicom za współpracę ze szkołą, codzienną życzliwość i wsparcie.

Klasa VIII pożegnała się ze szkołą przemówieniem skierowanym do pani dyrektor, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców oraz piosenką "Ostatni dzień z moją klasą" w wykonaniu Malwiny Świtalskiej. Klasa VII pod opieką Pani Dagmary Rakowskiej "dała wskazówki życiowe" ósmoklasistom i wręczyła im upominki. Po tym jeszcze raz zabrała głos Pani Dyrektor, która swoje słowa skierowała do VIII klasy. Poczet sztandarowy klasy VIII przekazał sztandar klasie VII.

Uczniowie klas młodszych podczas swojego apelu otrzymali nagrody książkowe za całoroczną pracę. Każdy zespół klasowy zaprezentował się piosenką lub tańcem. Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej również gorąco podziękowali Rodzicom za współpracę.

Na koniec Pani Dyrektor ogłosiła początek wakacji ostatnim dzwonkiem, co spotkało się z wielkim aplauzem uczniów.