Tutaj powinien być opis

KLASY VII i VIII NA SPEKTAKLU "KAMIENIE NA SZANIEC"

      24 października 2019 roku klasy VII i VIII były pod opieką Pań: Anny Szydłowskiej i Doroty Kuchmistrz na spektaklu pt. "Kamienie na szaniec" przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Była to adaptacja teatralna książki Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem. Sztukę wyreżyserował Marek Lis - Orłowski. Za scenografię odpowiadał Maciej Kreska, a za kostiumy Barbara Bakalarczyk. Muzykę skomponował i przygotował na potrzeby spektaklu Michał Kowalczyk. Alka, Rudego, Zośkę i Monikę zagrali: Filip Willman, Wojciech Gabryś, Patryk Górny i Aida Boral. Przedstawienie zostało wzbogacone pokazem multimedialnym przybliżającym czasy, z którymi musieli się zmierzyć bohaterowie w czasie II wojny światowej. Ogromne wrażenie zrobiła na widzach scena przesłuchiwania Rudego w siedzibie GESTAPO. Sztuka, którą obejrzeliśmy, to lekcja historii, która przeplata się z opowieścią o miłości, patriotyźmie, ogromnej przyjaźni, nadziei na zwycięstwo nad okupantem.