Tutaj powinien być opis

BYLIŚMY W FILHARMONII DOLNOŚLĄSKIEJ W JELENIEJ GÓRZE

     29 października 2019 roku klasy I - VIII były pod opieką wychowawców w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze na koncercie "Filharmonia młodym. Dzieci dzieciom. Muzyka filmowa", który poprowadziła bardzo profesjonalnnie Pani Joanna Moric. Orkiestra symfoniczna złożona z uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Jelenie Górze pod batutą Radosława Dronia przywitała słuchaczy "Polonezem" Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". Prowadząca koncert przypomniała, że rok 2019 jest rokiem Stanisława Moniuszki, twórcy oper. Potem wspomniała, że orkiestra symfoniczna to "wyjątkowy organizm", który powstał ok. 250 lat temu i cały czas się zmienia. Może liczyć od 40 do 160 muzyków. Przed każdym z grających jest pulpit z jego nutami. Jedynie dyrygent ma wszystkie nuty potrzebne do zagrania pełnego koncertu. Pani Joanna Moric zaprezentowała wszystkie instrumenty grające w orkiestrze i o każdym coś ciekawego powiedziała - instrumenty smyczkowe (skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy; instrumenty dęte drewniane (flety, obój, klarnet, fagot, saksofon; instrumenty dęte blaszane (trąbki, puzon, waltornia; instrumenty perkusyjne. Orkiestra zagrała muzykę z "Harrty"ego Pottera", "Pięknej i bestii", "Akademii pana Kleksa", "Scoobi Doo", "Jamesa Bonda". Potem wystąpiła solistka, z którą śpiewała widownia. Później Pani Joanna Moric podkreśliła wartość muzyki w życiu każdego człowieka. Na końcu audycji widownia nagrodziła występujących gromkimi brawami. 

  • W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY