Tutaj powinien być opis

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI W NASZEJ SZKOLE

     8 listopada 2019 roku Pan Michał Marszal zaprosił wszystkie klasy z zespołem uczniów na uroczysty program artystyczny z okazji 101 rocznicy uzyskania niepodległości przez Polskę. Było to wydarzenie poetyckie pokazujące, że o niepodległości można mówić językiem poezji. Uczniowie z klas VI, VII i VIII, pięknie przygotowani, recytowali utwory J. Słowackiego, C, K. Norwida, W. Szymborskiej. Była to prawdziwa strawa duchowa.

    Pani Agnieszka Szczesna przygotowała z klasą II piosenkę pt. "Od morza do Tatr". Mali uczniowie śpiewali z przejęciem o Ojczyźnie, pokazując jednocześnie, jak "bije miarowo Jej serce". Później koło teatralne pod kierunkiem również Pani Agnieszki Szczesnej przedstawiło piękny taniec patriotyczny związany z piosenką o Polsce.

    Apel poprowadziła przewodnicząca SU, Oliwia Zimny, uczennica klasy VI a, która przypomniała zebranym genezę Narodowego Święta Niepodległości. Punktualnie o 11.11 cała szkoła wzięła udział w akcji "Szkoły, do hymnu" i zaśpiewała cztery zwrotki hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy, rodzice byli przystrojeni w kotyliony z barwami narodowymi. Dzisiejsze spotkanie było pouczającą lekcją historii. 

  • W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY