Tutaj powinien być opis

101 ROCZNICA UZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

    11 listopada 2019 roku wzięliśmy licznie udział w uroczystych obchodach 101 rocznicy uzyskania przez Polskę niepodległości. Poczet sztandarowy pod opieką Pani Ewy Tośko uczestniczył we mszy świętej poświęconej Ojczyźnie prowadzonej przez proboszczów parafii Bożego Ciała i Maksymiliana Kolbego. Potem punktualnie o 12.00 rozpoczęły się uroczystości miejskie na Skwerze Jana Pawła II, które poprowadził Pan Wojciech Zarówny.  Po wprowadzeniu sztandarów wzięliśmy udział w akcji "Niepodległa do hymnu" i zaśpiewaliśmy cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Potem zabrał głos Pan Mirosław Graf, burmistrz Szklarskiej Poręby. W swoim przemówieniu pokazał trudną drogę naszej Ojczyzny do uzyskania niepodległości. Zaznaczył, że o tę wolność trzeba walczyć codziennie, bo nie jest ona dana nam raz na zawsze. Seredcznie podziękował dzieciom i młodzieży za liczne zgromadzenie się pod pomnikiem Poległych. Później przedszkolaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne, podobnie licealistki. Na końcu wszystkie instytucje, stowarzyszenia, przedszkola i szkoły pod pomnikiem Poległych Żołnierzy w czasie II wojny światowej złożyły kwiaty. Po wyprowadzeniu sztandarów w pogodnych nastrojach udaliśmy się do domu. Uroczystość miejska była wzniosła, pouczająca i pełna biało-czerwonych barw. Dzieci trzymały w rękach bukiety, a dorośli kotyliony, o które zadbał Państwowy Dom Dziecka w Szklarskiej Porębie. 

  • W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY