Tutaj powinien być opis

UDZIAŁ W PROGRAMIE "SZKOŁA PRZYJAZNA TRZMIELOM"

       19 listopada 2019 roku gościliśmy Panią Anetę Sikorę z Karkonoskiego Parku Narodowego, która przeprowadziła zajęcia w klasach IV - V nt. "Szkoła przyjazna trzmielom". Nasz gość poinformował uczniów, że trzmiele to niezwykle ważna grupa owadów zapylających. Niestety w obecnych czasach tych pożytecznych owadów jest coraz mniej. Wraz z nimi znika możliwość rozmnażania wielu gatunków roślin. Trzmiele zaliczamy do nadrodziny pszczół, do której należą również pszczoła miodna, porobnice, murarki. W Polsce występuje prawie 500 gatunków pszczół. To właśnie kwiaty są dla nich najważniejsze i żeby im pomóc, warto je sadzić w swoim otoczeniu.

      Uczniowie w czasie lekcji uczyli się rozpoznawać owady wg podanego klucza, poznali rolę pszczół, obejrzeli program multimedialny na wskazany temat. 

  • W ZAKŁADCE DLA RODZICÓW PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z LISTEM DOLNOŚĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY