w zakładce Dla rodziców jest informacja o programie rządowym "Dobry Start" wyprawka dla ucznia wrzesień 2018

12 listopada 2012 13:23

Inscenizacja o Januszu Korczaku 12 XI 2012

KLASA VI WYSTAWIŁA INSCENIZACJĘ O JANUSZU KORCZAKU

Dnia 15 listopada 2012 roku klasa VI pod kierunkiem Pani Anny Szydłowskiej wystawiła inscenizację o Januszu Korczaku. Zaprosiła na tę uroczystość klasy I – VI. Przed spektaklem kilkoro uczniów zaprezentowało wybrane prawa dziecka sformułowane przez Pana Doktora, czyli Janusza Korczaka – tego, który naprawdę kochał dzieci.

Później szóstoklasiści przystąpili do inscenizacji. Wcielili się w uczniów, którzy zbierają informacje i materiały o działalności lekarskiej, wychowawczej i pisarskiej Janusza Korczaka. Chcą przygotować z nich uroczystość poświęconą tej wybitnej postaci. Wymieniają między sobą poglądy, czasem trochę z siebie kpią, ale to wszystko doprowadza do tego, że osiągają swój cel.

Przewodniczącą klasy była Zuzanna Gazek, jej zastępcą Maria Pałucka. PozostaliAleksandra Wronecka, Ewa Małaszuk, Karolina Swoboda, Patrycja Kulikowska, Marcela Wokan, Anastazja Dąbek, Kamila Dudek, Oliwia Fryczyńska, Filip Kudelski, Paweł Szatanik, Bartłomiej Czekaj, Jakub Kania, Norbert Kowalikwcielili się w role uczniów. Szóstoklasiści mieli trudne zadanie, ponieważ musieli opanować perfekcyjnie powierzone kwestie i to im się bardzo dobrze udało. Otrzymali zasłużone brawa.

Inscenizacja wystawiona przez klasę VI miała też na celu przygotować uczniów klas III – VI do konkursu o Januszu Korczaku.

SU